Yerli Otomobil CEO'su Ne Zaman Belli Olacak?

Yerli Otomobil CEO'su Ne Zaman Belli Olacak?

Yerli otomobilin tasarımı, fiyatı ve teknik özellikleriyle birlikte şirketin en üst yöneticisinin adı da sır gibi saklanıyor. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü yerli otomobilin başına yurtdışından çok başarılı bir Türk'ün getirilmesi için görüşmelerin sürdüğünü söyledi.

Bakanlık yerli otomobilin uluslararası arenada da başarılı olması için hiçbir detayı şansa bırakmak istemiyor. Bunun için yurtdışında özellikle otomotiv sektöründe başarılı görevler yapmış bir Türkle görüşmelerin devam ettiği söylendi. Görüşmelerin şimdilik olumlu seyrettiği de belirtilmekle birlikte şimdilik sır gibi saklanan kişinin zarar görmemesi için isminin açıklanmayacağı de belirtildi. 

Bakan Faruk Özlü:

“Şu anda CEO seçiyoruz. Bir araştırma yaptık küresel ölçekte başarılı olabilecek bir CEO seçiyoruz. Süreç işliyor. CEO Türk olacak. Uluslararası otomotiv piyasasında uluslararası bir başarı elde etmiş olacak. Bir görev almış olacak ona bakacağız. Ve öyle bir aday bulduk. Çok başarılı uluslararası otomotiv piyasasını bilen aktif çalışan bir isim. Teklif götürdük kendisini kararını bekliyoruz”

dedi. Bakanın açıklamalarının ardından gözler uluslararası otomotiv şirketlerinde üst düzey yöneticilik yapan Türklere çevrildi.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS