Yüzüklerin Efendisi Dizisi Ne Zaman Çıkacak?

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Ne Zaman Yayınlanacak?

Amazon'un yeni Game of Thrones arayışına en büyük umut olan Yüzüklerin Efendisi dizisinde oyuncu seçimleri tam hız devam ediyor. Amazon CEO'su Jeff Bezos'un yakından takip ettiği dizinin ne zaman ekranlara geleceği merak konusu.

Game of Thrones ekrana veda ettiğinden beri The Witcher ile biraz fantastik dünya açlığını bastıran seyirci için Amazon da kolları sıvadı. Dizinin başına Patrick McKay ve John D. Payne gibi tecrübeli isimleri getiren stüdyo oyuncu seçimlerine hız kesmeden devam ediyor. Kadroya yeni alınan kişiler arasında Westworld, Spartacus ve Return of The King gibi filmlerde rol almış usta oyuncular yer alıyor. Cynthia Addai-Robinson (Power, Spartacus), Benjamin Walker (Heart of the Sea) ve Peter Mullan (Westworld) J.R.R. Tolkien'in fantastik dünyasında oynamak üzere Amazon ile sözleşme imzaladı.

Peki Yüzüklerin Efendisi (The Lord of The Rings) dizisi ne zaman ekranlara gelecek? Dizinin ilk sezonunun ilk bölümünün 2021 sonuna doğru çıkması bekleniyor. Bir gecikme olması halinde ise 2022 yılının ilk aylarında Yüzüklerin Efendisi ekranlarda olacak. Dizi Peter Jackson'ın anlattığı hikayeden binlerce yıl öncesine odaklanıyor. İkinci Çağ olarak da bilinen bir zamanı anlatacak olan dizinin oyuncu kadrosu oldukça kalabalık.

Stüdyolar özellikle fantezi türündeki hikayeleri kış aylarına yakın tarihlerde görücüye çıkarıyor. Yapımcılar Westworld 3 Ekim 2016, Game of Thrones 18 Eylül 2011 ve The Witcher'ın 20 Aralık 2019 tarihlerinde ilk bölümlerini yayınladı. Sinema filmleri için de durum hemen hemen aynı. Yüzüklerin Efendisi filmlerinin ilk halkası olan Yüzük Kardeşliği 23 Aralık 2001 tarihinde beyaz perdeye gelirken, devam filmi olan Yüzüklerin Efendisi: İki Kule 22 Aralık 2002 ve serüvenin son halkası Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü 21 Aralık 2003 tarihinde sinemaları ziyaret etti.
 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS