Yüzüklerin Efendisi Dizi Çekimleri Şubat Ayında Başlıyor

Yüzüklerin Efendisi dizisi kalabalık bir kadroyla çekimlere başlıyor.
Yüzüklerin Efendisi Dizi Çekimleri Şubat Ayında Başlıyor

Amazon yeni Game of Thrones arayışı rekabetindeki en büyük kozunu masaya sürmeye hazırlanıyor. Yüzüklerin Efendisi’ni uzun soluklu bir diziye dönüştürmeyi planlayan Amazon Studios çekimlere gelecek ay başlayacaklarını duyurdu.

J.R.R. Tolkien’in çok satan ve milyar dolarlık gişe canavarlarına uyarlanan kitaplarından yeni bir film projesi daha başlıyor. Kitabın film haklarını satın alan Amazon Studios uzun zamandır hazırlıkları sürdürüyordu ancak filmin baş rol oyuncuları haricinde detaylı bilgi gelmemişti. Yapımcılar bugün dizinin diğer oyuncularını da açıkladı. Robert Aramayo, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Tom Budge, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers ve Daniel Weyman’dan oluşan ekip çekim için kostümlerini giymeye başladı.

Yeni Zelanda’da senaryo okumaları da başladı. Herhangi bir terslik olmaması durumunda Yüzüklerin Efendisi dizisinin çekimleri gelecek ay başlayacak.

Yüzüklerin Efendisi dizisi kitaplardaki gibi Orta Dünya’yı anlatacak. Yüzük Kardeşliği adlı ilk kitabın öncesinden olaylara odaklanan dizide yine bol bol büyücüler, orklar, hobbitler ve diğer ırklar yer alacak. Yüzüklerin Efendisi kitabı Amazon müşterileri tarafından 1999 yılında yüzyılın en iyi kitabı olarak derecelendirilmişti. New Line Cinema ve ünlü yönetmen Peter Jackson kitapları beyaz perdeye uyarladı ve toplamda 6 milyar dolara yakın bir gişe hasılatı elde etti. Yüzüklerin Efendisi filmleri en iyi film de dahil olmak üzere 17 dalda Oscar ödülü kazandı.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS