Yenilmezler Sonsuzluk Savaşı'ndan Box Office Rekoru

Yenilmezler Sonsuzluk Savaşı Gişe Rekoru Kırdı
Yenilmezler Sonsuzluk Savaşı'ndan Box Office Rekoru

Marvel'in süper kahraman karması son filmi Yenilmezler Sonsuzluk Savaşı geçen Perşembe akşamı Amerika'da vizyona girdi. Ülkemizde ve dünyanın bir çok ülkesinde aynı anda Cuma günü beyaz perdeye gelen filmin bilet satış rakamları açıklandı. Yenilmezler Sonsuzluk Savaşı artık en çok bilet satan filmler listesinin zirvesinde.

Açılış haftasında Marvel Stüdyoları'nın en iddialı filmi olan Yenilmezler Sonsuzluk Savaşı rekor kırdı. 2015 yılında Star Wars: Güç Uyanıyor filmi açılış haftasında sadece Amerika'da 247 milyon dolar bilet satmıştı. Yenilmezler Sonsuzluk Savaşı ise 250 milyon dolar tutarında bilet satarak listenin zirvesine yerleşti.

Yönetmenler Anthony Russo, Joe Russo'nun yeni filmi Perşembe gecesi 39 milyon dolarlık bilet sattı. Cuma günü ise 106 milyon dolarlık gişehasılatının ardından yine başka bir rekor kırıldı. Cumartesi günü filmin sadece Amerika'daki gişe rakamları 83 milyon dolar olarak gerçekleşti. Amerika haricindeki diğer ülkelerde ise 380 milyon dolarlık bilet satışı ile birlikte Yenilmezler Sonsuzluk Savaşı Bölüm 1, Marvel yapımcılarına vergi kesintilerinden önce 630 milyon dolarlık uluslar arası bir gişe kazandırdı.

Yenilmezler Sonsuzluk Savaşı'ndan önce bu yıl vizyona giren başka bir Marvel filmi Kara Panter tüm zamanların en iyi ikinci Şubat açılışını yapmıştı. Kara Panter 1 milyar dolarlık eşik değerini de aşarak siyahi bir yönetmen tarafından çekilen en başarılı film ünvanını kazanmıştı.

Yenilmezler Sonsuzluk Savaşı'nın 1 milyar dolar barajını aşmasına kesin gözle bakılıyor ancak önümüzdeki haftalara vizyona girecek olan Deadpool 2 ve Solo: A Star Wars Story gibi gişe canavarları ile birlikte zirvede ne kadar tutunabileceği henüz bilinmiyor.

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS