Yenilmezler Sonsuzluk Savaşı Jenerik Sonundaki Sahnenin Anlamı

Yenilmezler Sonsuzluk Savaşı Bölüm 1 jenerikten sonra yayınlanan sahne dolayısıyla gündemde kalmaya devam ediyor.
Yenilmezler Sonsuzluk Savaşı Jenerik Sonundaki Sahnenin Anlamı

Yenilmezler Sonsuzluk Savaşı 250 milyon dolarlık ilk haftasonu açılışı ile gişe rekortmeni olmayı başardı. Tüm dünyada gösterime girdiği ülkelerde hayranların kalbini de kazanan film IMDb'de 9.0 kullanıcı puanı alarak tüm zamanların en beğenilen filmleri listesine onuncu sıradan girdi.

Bu haberin devamı Yenilmezler Sonsuzluk Savaşı Bölüm 1'i izlemeyenler için ciddi sürpriz bozanlar içermektedir. 

Thanos - Yenilmezler Sonsuzluk Savaşı

Thanos - Yenilmezler Sonsuzluk Savaşı

Sonsuzluk Savaşı'nın ilk bölümü Thanos'un zaferi ile bitti. Sonsuzluk taşlarının altısını da ele geçiren Thanos fragmanlarda da ipucu verildiği üzere bir parmak şıklatma hareketi ile Marvel Sinema evreninde yaşayanların yarısını toza çevirmeyi başardı. Demir Adam'ın Doktor Strange ile Thor'un Galaksinin Koruyucuları ekibiyle tanışma sahnelerini hemen unutturmayı başaran olaydan tek etkilenenler insanlar ve uzayın derinliklerindeki diğer yaratıklar olmadı. Süper kahramanlar da Thanos'un kendince merhametli gördüğü cezadan payına düşeni aldı.

Jenerikten Sonraki Sahne (Post-credit Sahnesi)

Her Marvel filminde olduğu gibi Yenilmezler Sonsuzluk Savaşı'nın sonunda da bir adet sahne var. Bu sahne daha önceki filmlerle olduğu gibi senaryodaki küçük bir boşluğu doldurmak için değil, bir sonraki filme dair büyük bir ipucu. Bu sahnede Thanos'un parmak hareketinin sonucunda dünyanın kalan kısmında ne yaşandığına dair bir manzara gösteriliyor.

Nick Fury ve Maria Hill şehir trafiğinde seyrederken radyodan Tony Stark'ın kaybolduğunu öüreniyor. Bir arabanın kendilerininkine çarpması sonucunda arabadan çıkan ikili aynı zamanda bir helikopterin yakınlardaki bir gökdelene çarptığını da görüyor. Nick Fury, ekip arkadaşı Maria Hill'in caddedeki diğer insanlarla birlikte toza dönüştüğünü görür görmez arabasının arkasından bir çağrı cihazı çıkarıyor ve kendisi de toza dönüşmeden önce cihazı çalıştırmayı başarıyor.

Çağrı cihazı yere düşer düşmez küçük ekranında bir elips beliriyor. Telaşlı bir bekleyişin ardından sekiz köşeli bir yıldız görülüyor. Yıldız daha sonra altın rengine dönüşürken arka planı da mavi ve kırmızı oluyor.

Jenerik Sonrası Sahnenin Anlamı

Sekiz köşeli altın yıldız Marvel evreninde Kaptan Marvel'in sembolü. Bu sembol ilk filmdeki iki soruya cevap veriyor. Birincisi Sonsuzluk Savaşı için hala bir umut var. İkincisi de süper kahramanların da yarısının yok olduğu Yenilmezler ekibine birileri yardıma gelecek. 

Kaptan Marvel'in solo filmi 8 Mart 2019'da vizyona girecek ancak bu filmde Yenilmezler Sonsuzluk Savaşı'na dair bir ipucu verilmesi beklenmiyor. Brie Larson'un başrolünü oynadığı film Tony Stark'ın kendisini Demir Adam olarak ilan etmesinden on yıl öncesini konu ediniyor. Dolayısıyla Kaptan Marvel filminde adı henüz açıklanmamış ve 3 Mayıs 2019'da vizyona girecek Yenilmezler 4 filminde yas tutan kahramanların ve dünyanın durumu hakkında sahne olmayacak. Filmin sonundaki jenerik sonrası sahnede belki.

Kaptan Marvel Kimdir?

Kaptan Marvel Marvel Sinema evreninde Carol Danvers adıyla biliniyor. Süper kahraman olmadan önce Amerikan ordusunda pilot olarak görev yapan ve Mar-Vell adındaki bir yaratık kahramanla bir patlama esnasında DNA'ları kaynaşan Carol Danvers, bu olayın ardından güç, dayanıklılık, uçma ve ellerinden enerji ışınları atabilme kaabiliyetine kavuşuyor.

Kaptan Marvel - Brie Larson

Kaptan Marvel - Brie Larson

Son yıllarda kadın süper kahramanların filmlerde ağırlığının artmasının en iyi örneklerinden biri olan Kaptan Marvel, Marvel evrenindeki en güçlü erkek süper kahramanların savaşındaki en büyük umut olarak lanse edilmesi ile bir ilk olma özelliği taşıyor.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS