Avengers: Endgame Ne Zaman Vizyona Girecek? Yenilmezler Ekibinden Kimler Öldü?

Avengers: Endgame ne zaman vizyona girecek? Avengers: Endgame'de neler olacak? Yenilmezler ekibinden kimler öldü, kimler yaşıyor?
Avengers: Endgame Ne Zaman Vizyona Girecek? Yenilmezler Ekibinden Kimler Öldü?

Avengers: Endgame'in vizyona girmesine sayılı günler kaldı. Tüm zamanların en çok gişe hasılatı yapması beklenen Avengers: Endgame'in ön bilet satışları yakında başlayacak. Peki evrenin en güçlü süper kahramanlarından oluşan Yenilmezler takımından geriye kimler kaldı? Thanos'la girilecek ikinci mücadelede kimler ölecek? Tek parmağıyla evrendeki canlıların yarısını öldürme gücüne sahip Thanos'u durdurabilmek için Kaptan Amerika ve arkadaşlarının bir şansı var mı?

Öncelikle şunu söylemekte fayda var. Avengers: Endgame'in tüm zamanların gişe rekorunu kırması kimse için sürpriz olmayacak. Geçtiğimiz sene vizyona giren Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı Bölüm 1, 321 milyon dolarlık yapım bütçesine sahipti ve kısa zamanda dünya çapında 1 milyar dolarlık gişe hasılatına ulaştı. Sonsuzluk Savaşı'nın Marvel'in 11 yıl boyunca hikayelerini anlattığı süper kahramanlarını öldürmesi serinin hayranlarında şok etkisi yapmakla birlikte ikinci filme olan beklentileri iyice yükseltti. Zira herkes Thanos'la girilecek ikinci mücadelede nasıl bir strateji yürütüleceğini, ölen canlıların geri gelip gelmeyeceği gibi sorularla İnternet dünyasında cevap aramakla meşgul. Peki geçtiğimiz sene evrendeki canlıların yarısı ile birlikte hangi Marvel kahramanları öldü?

Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı'nın Sonunda Kimler Öldü?

Sonsuzluk Savaşı hakkında yaptığımız eleştiride senaryonun devasa bir hesap makinesini andırdığından bahsetmiştik. Bakınız: Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı Bölüm 1 Film Eleştirisi. Filmin sonunda Thanos'un bir parmak şıklatmasıyla kimlerin öldüğüne baktığımızda bu metafor iyice anlam kazanıyor. Avengers: Endgame'de Thanos'a karşı mücadele etmek ve Tony Stark'ı uzayın derinliklerinde sürüklenmekten kurtarmak için Yenilmezler ekibinin elindeki güçlerden çok daha fazlasına ihtiyaç olacak.

Brie Larson'ın tam da bu sırada Yenilmezler ekibine katılması ve Thanos'u yenmek için yürütülecek stratejinin tam da ihtiyacı olan süper kahramanların hayatta olması tesadüf değil. Tüm bunlar koskocaman bir Marvel sinema evrenini kurgulayan senaristlere karşı bir müzarada kullanılabilecek en büyük kozlar ama Marvel hikaye anlatmayı ve kalabalık bir süper kahraman ordusunu tek bir kareye sığdırmayı iyi beceriyor. 

Fotoğrafların büyük hallerini görmek için üstüne tıklayın.

Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı Bölüm 1 'de ölen süper kahramanlar: Bal Arısı, Kara Panter, Doktor Strange, Drax, Falcon, Mantis, Scatlet Witch, Shuri, Örümcek Adam, Kış Askeri, Gamora ve Nick Fury.

Ölenlerin listesine bakıldığında yıldızlar arası bir kozmik savaşta yeteneklerine çok da ihtiyaç duyulan isimler bulunmuyor. Peki Kaptan Amerika ve ekibi Thanos'u ikinci raundda hangi süper kahramanlarla yenmeyi planlıyor?

Avengers: Endgame'de Yaşayan Süper Kahramanlar

Avengers: Endgame'de süper kahramanların en büyük kozu tabii ki Captain Marvel olacak. Uzayda da uçabilen ve ellerinden foton bombaları atabilen Captain Marvel büyük ihtimalle Tony Stark'ı uzayın boşluklarından çekip çıkaran kişi olacak ama bu bir teoriden ibaret.

Kaptan Amerika, Captain Marvel, Iron Man, Ant-Man, Hulk, Kara Dul, Wong, Okoye, Ronin, Valkyrie, Thor ve War Machine sahaya çıkan isimler olacak.

Avengers: Endgame'de Neler Olacak?

Marvel 2019'un ve belki de tüm zamanların en büyük bombası olacak yeni filminin senaryosunu sır gibi saklıyor ancak fragmandan bazı ipuçları edinmek mümkün. Fragmandan görüldüğü üzere Yenilmezler ekibi ilk defa Ant-Man ve Bal Arısı filminde gördüğümüz kuantum üniformalarını giyiyor. 


Marvel sinema evreni ile ilgili bir başka popüler haber: Ant-man ve Wasp Film Eleştirisi


Popüler bir hayran teorisine göre Yenilmezler ekibi evrendeki tüm canlıları geri getirmeyi başaracak. Bunun için Thanos'un elindeki zaman taşını ele geçirmeleri gerekiyor. Peki taşı ele geçirdiklerinde nasıl kullanacaklar derseniz, Doktor Strange ölmüş olsa da Wong hayatta ve zaman taşını muhtemelen kendisi kullanacak ve zamanı geriye çevirecekler. Böylece Tony Stark'ın Peter Parker ve tüm Marvel hayranlarıyle birlikte Thor'un Loki yası da son bulmuş olacak.

Marvel tarafından senaryoya dair açıklama yapılmasa da Yenilmezler ekibinin ilk hedefinin Thanos'u bulmak ve sonsuzluk taşlarını ele geçirmek olacağı herkesçe kabul gören bir teori. Bunun için başlama Captain Marvel ve Thor hikayede kilit bir rol oynayacak. Zira yıldızlar arası seyahat edebilen güçler bu ikisinde fazlasıyla var.

Kaptan Amerika ve diğer kas gücü de Thanos'u savaş meydanına çekmeyi başardıkları anda devreye girecek. Bundan sonrası ve hikayedeki boşlukları da hep beraber 27 Nisan'da film vizyona girdiğinde öğreneceğiz.

Avengers: Endgame En Son Fragman

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS