Venom: Zehirli Öfke Gişede Rekor Kırdı

Tom Hardy gişeyi de kırıp geçirdi.
Venom: Zehirli Öfke Gişede Rekor Kırdı

Bu hafta gişe rakamlarında rekor üstüne rekor kırıldı. Sony'nin Marvel iş birliği ile vizyona soktuğu Venom: Zehirli Öfke ilk hafta sonunda 80 milyon dolar kazandı.

Venom: Zehirli Öfke, eleştirmenlerden tam not almayı başaramadı ama seyirci Tom Hardy'nin baş rolünü oynadığı bu filmi beğenmiş görünüyor. Bu hafta sonunda en fazla gişe hasılatı getiren film olmasının yanı sıra Venom: Zehirli Öfke Ekim ayında ilk hafta sonunda tüm zamanların büyük gişe hasılatını yapan film olmayı başardı. 2013 yılında vizyona giren Gravity Ekim ayındaki açılış hafta sonunda 55,7 milyon dolar kazanmıştı. Bu sene vizyona giren bir başka Marvel filmi Ant-Man and the Wasp ise 75,8 milyon dolar gişe yapmıştı. Venom, bu senenin en çok beklenen filmlerinden biri olan Solo: A Star Wars Story'den birkaç milyon farkla geride kaldı. Solo: A Star Wars Story ilk hafta sonunda 84,4 milyon dolar kazandı. İkinci hafta sonu gişe rakamları filmin bir milyar dolar barajını aşıp aşamayacağı konusunda önemli bir gösterge.

Venom: Zehirli Öfke, Eddie Brock adlı bir araştırmacı gazetecinin uzaylı bir simbiyot ile birleşmesinden sonra Venom adlı bir yaratığa dönüşmesini ve suçla mücadele etmesini konu ediniyor. 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS