Venom'un Ardından Sırada Ne Var?

Venom solo filmi hak edecek kadar iyi bir anti kahraman mı?
Venom'un Ardından Sırada Ne Var?

Venom (Venom: Zehirli Öfke) 5 Ekim'de vizyona giriyor. Tom Hardy'nin yamyam bir anti kahramanı canlandırdığı Venom filmi aslında Sony'nin en büyük kozlarından biri. Disney ve Warner Bros'un süper kahraman ordularının telif haklarını satın alarak multi-milyar dolarlık imparatorluklarının karşısında rekabete hazırlanan Sony, Venom ile en büyük hamlesini yapmaya hazırlanıyor.

Venom ilk defa 2007 yapımı ve eleştirmenlerden ve kullanıcılardan büyük tepki alan Spider Man 3 (Örümcek Adam 3) filmi ile çizgi roman sevenlerin karşısına çıkmıştı. Kötü bir filmde silik bir karakter olmasına rağmen kendi solo filmini hak edecek ne yaptığı merak edilen Venom aslında büyük bir ticari stratejinin bir parçası oldu. Sony, Venom ile Marvel ve DC Comics süper kahramanlarına meydan okumaya hazırlanıyor.

Süper kahramanların multi milyar dolarlık evreninde telif hakları savaşları da süper bütçelerle devam ediyor. Fox, Fantastic Four (Fantastik Dörtlü) ve X-Men kahramanlarının telif haklarına sahip ki bu filmler Marvel evreninin kilometre taşları. Fox'un milyar dolarlık şirket birleşmesi sayesinde Kaptan Amerika, Iron Man ve Avengers kahramanlarının da telif haklarına sahip olması diğer stüdyoların da iştahını kabarttı. Çünkü bu filmlerden her biri gişede oldukça büyük kar elde etmeyi başardı. Disney'in Fox'u satın almasıyla birlikte bu imparatorluk bir tekel haline geldi ve Sony altın yumurtlayan Marvel süper kahraman dünyasının dışında kaldı. 

Örümcek Adam evreninin anti-kahramanlarının telif haklarını almayı başaran Sony, Venom ile rakiplerine yetişmeyi planlıyor. Venom'un ardından yapım takviminde yer alan diğer proje yine karanlık bir hikaye anlatacak olan Morbius. Jared Leto'nun vampir anti kahraman olarak kamera önüne geçeceği Morbius filmini Daniel Espinosa yönetecek. Morbius'un ardından sırada Silk, Jackpot ve Nightwatch var. Sony bu filmler için senarist arayışlarına başladı bile.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS