Sonsuzluk Taşları Fortnite Haritasında Görünecek

Avengers ve Fortnite güçlerini birleştiriyor

Bugünden itibaren geçici bir süre için Thanos ve sonsuzluk taşları Fortnite oyununda yer alacak. Marvel ve Epic Games yöneticileri henüz resmi bir Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı lisanslı oyun çıkmadan önce güçlerini birleştirme kararı aldı.

Thanos, hala sinemalarda olan Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı filminin kötü adamı. Marvel çizgi romanlarında evrendeki canlıların yarısını yok ederek dengeyi koruma planları ile tanınan Thanos beyazperdeden oyun konsollarına geçmeye hazırlanıyor. Oyun dünyasının son dönemlerde en popüler isimlerinden biri olan Fortnite Battle Royale bu ay Thanos’u ağırlayacak.

Fortnite haritasında Thanos’un hepsini bir araya toplamayı başardığı sonsuzluk taşları olarak da bilinen güç taşlarını barındırdan yokedici eldiveni saklanacak ve eldiveni bulan kişi anında Thanos’a dönüşecek. Fortnite Battle Royale formatın büyük bir değişiklik olmayacak ancak yüz oyuncu Fortnite haritasında sadece bir kişi hayatta kalana kadar savaşacak. Bu kez tek fark, oyunculardan birinin sonsuzluk taşlarını barındıran eldiveni ile Thanos’a dönüşecek olması.

Sonsuzluk Savaşı Yönetmenleri de Fortnite Hayranı

12 günde 1 milyar doları aşarak sinema tarihinin en hızlı gişe rekortmeni olmayı başaran filmi Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı yönetmenleri Anthony ve Joe Russo da Fortnite hayranlarından biri. Fortnite ve Sonsuzluk Savaşı temalı bir oyun yapma fikri hakkında yönetmenler EW’ye verdikleri bir röportajda şöyle konuştu:

“Birkaç ay boyunca, Sonsuzluk Savaşı filmi üzerinde çalışırken, aralar verdik ve birkaç oyun oynadık. Sonra Yenilmezler ve Fortnite karışımı bir birşeyler yapma fikri aklımıza geldi. Böylece Donald’ı takip etmeye başladık.”

Russo Kardeşler’in Donald dediği isim Epic Games’in yaratıcı direktörü Donald Mustard. Bu fikir üzerine toplantı gerçekleştiren ekip bir saatlik bir sürenin ardından bu fikri uygulamaya koydu.

Epic Games, Sonsuzluk Savaşı temalı oyunun ne kadar süreceğine dair bir açıklama yapmadı. Bu sabah başlayacak olan oyunun henüz Fortnite oynamamış olan Marvel hayranlarının da oyunla tanışması için büyük bir hamle olarak görülüyor.

Fornite Battle Royale iOS, Mac, Playstation 4, Windows PC ve XBox One platformlarında ücretsiz olarak oynanabiliyor.

 

İlginizi çekebilecek diğer haberler:


BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS