Şehir Hastanesi Randevu Alma

Şehir hastanesine randevu nasıl alınır?
Şehir Hastanesi Randevu Alma

Şehir hastaneleri poliklinikleri tek bir kampüste toplaması sebebiyle hastaların ilk adresi oldu. Bununla birlikte eski alışkanlıklarından vazgeçmek istemeyen binlerce vatandaşın kafaları karışık. Şehir hastanelerinden nasıl randevu alınır, şehir hastanesinde aradığım doktoru bulabilecek miyim diye merak eden vatandaş güvenilir bir bilgi kaynağına ihtiyaç duyuyor. Özellikle Ankara Şehir Hastanesi yeni açılması sebebiyle randevu almak isteyen vatandaşların yoğun talebiyle karşı karşıya.

Şehir hastaneleri tüm randevu işlemlerini tek merkezde topladı. Bu her ne kadar hastane işlemlerini belli bir standarda oturtması açısından olumlu bir gelişme olsa da vatandaşın kafasında bir sürü soru işareti oluştu. MHRS randevu sistemi çalışmıyor mu, MHRS üzerinden alınan randevular ne olacak, randevu işlemleri bundan sonra nereden yapılacak, aile hekimime nasıl randevu alabilirim gibi soruların hepsi de gündemde.

Şehir hastanelerinden randevu almak için birçok yöntem mevcut. Bunlardan en çok bilineni aslında halen geçerli. ALO182 Merkezi Hekim Randevu Sistemi telefon numarası vatadaşlara hizmet vermeye devam ediyor. Sabit ve mobil telefonlardan 182'yi arandıktan sonra TC Kimlik numarasını girmek suretiyle istenilen polikliniğe ve saate randevu verilmektedir.

Bununla birlikte hatların yoğunluğundan ötürü 182 çağrı merkezi her zaman cevap veremeyebiliyor. Bu sebeple İnternet üzerinden randevu oluşturmak çoğu zaman en sağlıklı yöntem görünüyor. Bunun için öncelikle Merkezi Hekim Randevu Sistemi İnternet sitesinden üye olmak gerekiyor.

Şehir Hastanesi Online Randevu Alma

Türkiye'deki tüm devlet hastanelerine https://www.hastanerandevu.gov.tr veya https://www.mhrs.gov.tr İnternet sitelerinden randevu alınabilmektedir. Bu adreslere girdiğiniz zaman karşınıza çıkan pencereden Üye Ol seçeneğine tıklayarak açılan formu doldurup sisteme kaydolmalısınız.

E-devlet üzerinden şehir hastaneleri randevu sistemine ulaşmak mümkün.

E-devlet üzerinden şehir hastaneleri randevu sistemine ulaşmak mümkün.

 

Aile bireylerinizin her biri için bu formu ayrı ayrı doldurmanız gerekiyor. Eşiniz veya çocuğunuz için online randevu sisteminden faydalanmak için online randevu sayfasına her biri için ayrı ayrı giriş yapmalı ve aşağıda belirtilen adımları tamamlamalısınız.

Şehir Hastanesi Randevu Sistemi Üyelik

Kayıt formu üç bölümde oluşuyor. Kimlik Bilgileri, İletişim Bilgileri ve Güvenlik Bilgileri. İlk formu doldurduktan sonra Sonraki seçeneğine tıklayarak diğer formlara geçip yapıp onları da doldurduktan sonra üyeliğiniz başlıyor.

İlk defa geliyorsanız online randevu sistemine üye olmalısınız.

İlk defa geliyorsanız online randevu sistemine üye olmalısınız.

Üye olduktan sonra ilk pencereye dönüp TC Kimlik numarası ve MHRS şifresi ile giriş yapmanız gerekiyor. Giriş için E-devlet şifrenizi, e-imza veya mobil imzanızı da kullanabilirsiniz. E-devlet ile Giriş seçeneğine tıklayarak giriş yapacaksanız tekrar üyelik formu doldurmanıza gerek yok, ancak e-posta adresinizi ve telefon numaranızı onaylamalısınız. Bunun için de size SMS ve e-posta gönderiliyor. Doğrulama işlemini tamamladıktan sonra randevu alma aşamasına geçebiliyorsunuz.

E-posta ve cep telefon numaranızı onaylamanız gerekiyor.

E-posta ve cep telefon numaranızı onaylamanız gerekiyor.

Şehir hastanelerine aile fertleriniz için de online randevu alabilirsiniz, ancak tüm aile fertleri için ayrı ayrı üye olmanız gerekiyor. İyi haber ise bu üyelikleri aynı telefon numarası ve e-posta adresi ile yapabiliyorsunuz.

Merkezi Hastane Randevu Sistemi

Şehir hastanelerine ve aile hekiminize randevu alabileceğiniz online kayıt sistemi ilk modülden oluşuyor. Sol taraftan İl, İlçe, Hastane ve Doktor seçebileceğiniz formu doldurarak seçtiğiniz doktorun müsait olduğu saatleri görebiliyorsunuz.

Şehir hastanesi randevu sayfası

Şehir hastanesi randevu sayfası

Sizin için de uygun olan saate tıklayarak Randevu alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Sağ taraftan ise aile hekimize randevu alabilirsiniz. Bağlı bulunduğunuz sağlık ocağı ve aile hekimizi de yine buradan kontrol edebilirsiniz.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi üzerinden doktorunuzun müsait olduğu saatleri görebilirsiniz.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi üzerinden doktorunuzun müsait olduğu saatleri görebilirsiniz.

Bu sayfalardan Türkiye'nin her yerindeki şehir hastanelerine randevu oluşturmanız mümkün. Sadece kendiniz için değil tüm aile bireyleriniz için randevu alabilirsiniz. Tüm bunlarla birlikte MHRS mobil uygulaması da Android ve Apple Store mağazalarında kullanıma açılmıştır. Bu uygulama üstünden de randevu taleplerinizi oluşturabilir, oluşturduğunuz randevuları iptal edebilirsiniz.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS