Pokémon Dedektif Pikachu Film Eleştirisi

Pokémon Dedektif Pikachu çok seviyorsanız katlanabileceğiniz bir seyirlik.
Pokémon Dedektif Pikachu Film Eleştirisi

Jigglypuff ve Wigglytuff arasındaki farkı biliyor musunuz? Ya da Charmander ne zaman kanatlı bir ejderhaya dönüşür? Eğer bu soruların cevabını biliyorsanız Pokémon Dedektif Pikachu tam size göre bir film.

Baştan söylemek gibi kötü bir huyum olduğunu biliyorsunuz. Eğer ki Pokémon tasolarını topladıysanız ya da en son Pokémon Go sanal gerçeklik oyununda Pikachu ile aylarınızı geçirdiyseniz bu filmi beğeneceksiniz. Diğer seyirciler için Pokémon Dedektif Pikachu, Pazar sabahı çocuklarınızla kahvaltı yaparken izlemeye mecbur kaldığınız çizgi filmlerden hallice bir seyirlik.

Filmin hikayesini zaten fragmanlardan yeterince öğrenmişsinizdir. İnsanlarla pokemonlar bir arada barış içinde yaşamaktadır. Bu sevimli yaratıkların dilinden kimse anlamamaktadır. Jurassic World: Yıkılmış Krallık'ın oyuncularından Justice Smith'in canlandırdığı Tim pokemonların dilinden anlayabilen tek insandır. Yalnız bir çocuk olan Tim kayıp olan polis babasını aramaktadır. Pikachu ile güçlerini birleştirip dedektif babasını bulmaya çalışan Tim bu macerada yeni yüzler, renkler, canavarlar ve durumlarla karşılaşacaktır.

Filmin hikayesi tadı çok hızlı eskiyen ve balonu da çabucak patlayan bir sakızı andırıyor. Pokemonların yumuşacık tüyleri ve masum şirin bakışları haricinde seyirciyi etkileyecek çok fazla malzemesi yok. Fragmanı-filmden-daha-iyiydi sendromunu iliklerinize kadar hissedeceksiniz.   

Filmin övülecek şeyler tarafında Pikachu'yu seslendiren Ryan Reynolds'ın başarılı işçiliğinden başka bir şey bulmak pek mümkün değil. O da zaten, kendisi için fazlaca steril kaçtığı belli olan bu hikayede küfürlü cümleler kuramamanın verdiği rahatsızlığı yansıtıyor. Deadpool'dan sonra kendisinden sürekli sert cümleler duymaya alıştığımız Reynolds, en azından iğneleyici cümleleriyle filme muzırlık katmayı başarmış.

Pokémon Dedektif Pikachu, absürtlük, aksiyon ile komediyi harmanlama iddiasında bir yapım. Ağır akışı sebebiyle adrenalin bezlerimizi pek dürtmeyi başaramasa da komedi klasmanında söyleyecek bir iki sözü var. Pokemon hayranları için birkaç eski akrabayı görebilecekleri bir eh-işte aile partisi kıvamında.

Pokémon Dedektif Pikachu Mydoviz Puanı: 2,5/5

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS