Michael Cohen'in Donald Trump Aleyhinde Söylediği 6 Şey

Bir zamanlar danışmanlığını yaptığı Amerikan Başkanı Donald Trump aleyhinde ifade veren Michael Cohen dünyanın gündemine oturdu.
Michael Cohen'in Donald Trump Aleyhinde Söylediği 6 Şey

Amerikan Başkanı Donald Trump'ın danışmanı, avukatı ve medyanın sıklıkla kullandığı iş bitirici adamı Michael Dean Cohen, Kongre önünde ifade verdi. Donald Trump'ı ırkçı, dolandırıcı ve yalancı olarak niteleyen Michael Cohen tüm dünyanın gündemine oturdu. Cohen'in ifadelerinde anlattıkları bir Hollywood filmini aratmayacak nitelikte.

Michael Cohen'in ifadesi Donald Trump hakkında oldukça kötü bir tablo çizdi. Amerikan Başkanı'nı ırkçı, dolandırıcı ve yalancı olarak nitelemekten çekinmeyen Cohen Donald Trump'ın aslında seçimi kazanmak gibi bir beklentisinin olmadığını da ekledi. Bunlarla birlikte Amerikan Başkanı Trump'ın bir erotik film yıldızıyla ilişkisi olduğunu ve bu konuda konuşmaması ve First Lady'ye yalan söylemesini tembihlediğini de belirtti.

İşte Michael Cohen'ın Kongre'ye yazılı olarak verdiği ifadesinden konu başlıkları.

1. Donald Trump Başkan Adaylığını Reklam Malzemesi Olarak Gördü

Cohen, Donald Trump'ın 2016 yılında Hillary Clinton karşısında seçimi kazanmak gibi bir beklentisinin olmadığını, tüm bu adaylık sürecini daha fazla güç ve para kazanmak için bir reklam aracı olarak gördüğünü söyledi.

Bu ulusa liderlik etmek gibi bir arzusu ve niyeti yoktu. Sadece kendini pazarlamak, servetini ve gücünü artırmak istiyordu. Trump kendi seçim kampanyası hakkında politika tarihinin en büyük kişisel reklamı olarak bahsederdi.

Seçimi kazanmak gibi bir beklentisi yoktu.

 

2. Trump Wikileaks Sızıntılarını Önceden Biliyordu.

Hillary Clinton'ın seçim kampanyasını yürüten başkanın e-postaları seçimden önce ülke gündemini epey bir süre meşgul etmişti. Clinton'ın Wall Street patronları ile yaptığı görüşmelere dair sızıntılar seçim kampanyası hakkında soru işaretlerine sebep oldu.

2016 Temmuz ayında Trump'ın ofisindeydim. Arayan Roger Stone'du. Trump telefonu hoparlöre verdi. Stone telefonda Julian Assange'ın birkaç gün içnde Hillary Clinton'ın seçim kampanyası hakkında birçok e-postayı sızdıracağını söyledi. Trump buna karşılık "bu harika bir şey" diye cevap verdi.

 

3. Trump Başkanlığı Döneminde Cohen'a 11 Kere Sus Parası Verdi

Cohen, Trump'ın kendisine sus payı olarak verdiği 35 bin dolarlık çekin bir kopyasını ifadesine ekledi.

 

 

2017 Şubat ayında, başkanlığından bir ay önce Donald Trump'ı ofisinde ziyaret ettim. Gerçekten olağan üstüydü. Bana etrafı gezdirdi ve tabloları gösterdi. Bana "Üzülme Michael, Ocak ve Şubat çeklerin yolda" dedi. Söz verdiği gibi çok geçmeden 70 bin dolarlık çek elime ulaştı.

4. Trump Göründüğünden Daha Irkçı Bir İnsan

Cohen Amerikan Başkanı'nın ırkçı bir insan olduğunu söylerken şöyle konuştu:

Donald Trump bana bir keresinde "bana başında boktan bir siyahi tarafından yönetilen bir ülke söyleyebilir misin" diye dordu. O zamanlar Barack Obama, Amerikan Başkanıydı.

Bir keresinde Şikago'nun varoşlarından geçerken sadece siyahi insanların bu şekilde yaşayabileceklerini ve çok aptal oldukları için kendisine oy vermeyeceklerini söyledi.

 

5. Trump'ın Bir Erotik Film Yıldızyla İlişkisi Vardı

Cohen, Amerikan Başkanı'nın yetişkinlere hitap eden filmlerde oynayan tanınmış bir oyuncuyla ilişkisi olduğunu açıkladı.

Bana bu yıldıza ödemem için para verdi ve karısına bunu söylemememi istedi. Ben de First Lady'ye yalan söyledim. En Büyük pişmanlıklarımdan biri budur. Melania Trump, çok nazik ve iyi bir insan. Bunu hak etmedi.

 

6. Trump Moskova'da yapılan Trump Tower'ın İle İlgili Yalan Söyledi

Cohen, Moskova'da yapılacak olan Trump Tower ile ilgili görüşmelerin 2016 Ocak ayında bittiğine dair avukatların ifadelerinin yanlış olduğunu söyledi. Amerikan Başkanı'nın seçimi kazandıktan aylar sonra Trump Tower görüşmelerin sonlandığını açıkladı.

Açık olmak gerekirse Bay Trump seçim kampanyası boyunca görüşmeleri bizzat kendisi yürüttü ve bu konuda yalan söyledi.

Michael Cohen'ın yazılı ifadesini bu dosyada bulabilirsiniz: Michael Cohen Yazılı İfadesi

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS