Karlar Ülkesi 2 Gişede Hakimiyetini Sürdürüyor

Karlar Ülkesi 2 Gişede Hakimiyetini Sürdürüyor

Karlar Ülkesi 2, Disney’in en çok kar ettiren işlerinden biri olma yolunda hızla ilerliyor. Açılış yaptığı hafta sonunda 130 milyon dolardan fazla gişe hasılatı yapan film ilki kadar etkileyici bir hikaye sunamasa da beklentileri karşıladı.

Karlar Ülkesi 2, bugün itibarıyla sadece Amerika’da 202 milyon 323 bin dolar tutarında bilet sattı. Uluslar arası piyasada ise 228 milyon 239 bin dolar gişe hasılatı yaptı. Toplamda ise 430 milyon 563 milyon dolar kazanan film Elsa ve Anna’nın yeni ve daha karanlık bir hikayesini anlatıyor.

Karlar Ülkesi 2 seyircilerden geçer not almayı başardı ama ilki kadar büyük bir etki yaptığını söylemek pek mümkün değil. İlk filmde kısa zamanda bir İnternet fenomeni halinde gelen Aldırma (Let It Go) gibi başarılı bir şarkıyı seyircilere armağan eden Disney, ikinci filmde şansını Meçhule Doğru (Into The Unknown) şarkısıyla denedi. Into The Unknown da gişe rakamları gibi ilkinin gölgesinde kaldı.

Karlar Ülkesi 2 ülkemizde 10 yaş sınırı ile gösterime girdi. Bunun sebebi filmde oldukça küçük çocuklar için oldukça ürtükücü öğeler barındırması ve cinayet gibi kasvetli konulara da girmesi. 1 saat 43 dakika süren film Disney’in bu seneyi 3 milyar dolar ciro ile kapatması için son kozu. 20 Nisan’da gösterime giren Karlar Ülkesi 2 özellikle Amerika’da Şükran Günü tatilinde ailelerin en çok tercih ettiği film oldu.

KARLAR ÜLKESİ 2 - INTO THE UNKNOWN KLİBİ

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS