Kaptan Marvel Eleştiri Yasağı Ne Zaman Kalkacak?

Kaptan Marvel (Captain Marvel) eleştiri yasağı 8 Mart'ta kalkacak.
Kaptan Marvel Eleştiri Yasağı Ne Zaman Kalkacak?

Marvel'in en çok beklenen filmlerinden biri olan Kaptan Marvel'in vizyon takvimi Yenilmezler: Oyunun Sonu filmi için kritik. Kaptan Marvel, Thanos'a karşı verilen savaşın ikinci yarısında anahtar bir rol oynayacağı için sahneye çıkarılıyor.

Kaptan Marvel 8 Mart'ta vizyona girecek ama ön gösterimler veya basın gösterimleri sonrası eleştiriler henüz yayınlanmadı. Stüdyo erken eleştirilere yayın yasağı getirdi. Filmin henüz vizyona girmeden yıpratılmaması (daha da önemlisi gişe rakamlarının etkilenmemesi) için böyle bir karar alınmış görünüyor.

Özellikle büyük bütçeli Hollywood filmlerinde eleştiri yasağı uzun zamandan beri uygulanıyor. Dünyaca ünlü RottenTomatoes dün itibarıyla yeni bir uygulamaya geçti. Sadece eleştirmenler değil, İnternet trollerinin filmlere saldırmalarını önlemek için erken yorumları kapattı. Kullanıcılar filmler vizyona girdikten sonra yorumlarını ve puanlamalarını yapabilecekler.

Daha önce Star Wars: Son Jedi sinema filmi organize bir grubun negatif yorum saldırısına uğramıştı. Kaptan Marvel'in de aynı kaderi paylaşmaması için eleştiri yasağının 8 Mart'ta kaldırılması bekleniyor.

Yenilmezler: Oyunun Sonu (Avengers: Endgame) 26 Nisan'da ülkemizde vizyona girecek.


Kaptan Marvel Film Fragmanı

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS