K-Pop Grubu BTS Yeni Projeleri BTS Connect'i Duyurdu

BTS sanat dünyasına giriş yaptı.
K-Pop Grubu BTS Yeni Projeleri BTS Connect'i Duyurdu

K-Pop grubu BTS müzik dünyasından sonra sanat dünyasına da adımını attı. Dünyaca ünlü yedilinin yeni projesinin adı Connect, BTS. Dört kıtada, yirmi iki sanatçıyla başlattıkları sanat turu beş farklı şehire uğrayacak.

BTS üyeleri yakın zamanda sosyal medya paylaşımlarında #connect_bts hashtagini kullanıyordu ancak bunun ne anlama geldiği bugüne kadar belirsizliğini koruyordu. Bu hafta BTS sessizliğini bozdu ve bu paylaşımların yeni projelerinin müjdesini verdiğini duyurdu. Güney Koreli sanatçı Daehyung Lee’nin projesi olan BTS Connect dünya çapında 22 sanatçıyı bir araya getiriyor. Bu sanatçılar eserlerini Londra, Berlin, Buenos Aires, Seul ve New York’ta canlı olarak sergileyecekler.

Farklı kültürel kimliklerden, sosyal sınıf ve etnik gruplardan meydana gelen bu sanatçı topluluğu sanat ile müziği buluşturan eserlerini sergileyecekler. BTS Army olarak da bilinen hayranlar bu habere çok sevinse de BTS üyelerinin bu eserlerde bizzat performans sergilemeyeceklerini duyunca hayal kırıklığı yaşadılar, ancak Seul'deki eserde dans figürlerini seyretme imkanları var.

BTS Connect sanat projesinin ilk durağı Londra. Catharsis adı verilen ilk eserde Danimarkalı sanatçı Jakob Kudsk Steensen ile Amerikalı sanatçı Matt McCorkle sanat bir ormandaki sesleri etkileyici bir video olarak sunuyor. Proje catharsis.live İnternet sitesinde canlı olarak izlenebiliyor. Bizzat görmek isteyenler için ise 28 Ocak’ta Londra’nın Serpentine Gallery’ye sergilenmeye başlayacak.

Diğer eserlerden bazıları da şu şekilde. New York’ta Brooklyn Köprüsü’nde heykeltraş Antony Gormly Uzayda Çizmek adlı çalışmasını sergileyecek.

Seul’de Dongdaemun Plaza’nın duvarlarında Koreli sanatçı Yiyun Kang, BTS’in meşhur dans hareketlerini bir projeksiyonla yansıtacak.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS