K-Pop Grubu BTS 11 Ekim'de Suudi Arabistan'da Konser Verecek

Soldan Sağa BTS Üyeleri: V, Suga, Jin, Jungkook, RM, Jimin ve J-Hope
K-Pop Grubu BTS 11 Ekim'de Suudi Arabistan'da Konser Verecek

BTS, Love Yourself: Speak Yourself adlı dünya turu kapsamında Dubai'deki konserlerinin ardından Suudi Arabistan'da da konser vereceklerini açıkladı. Sadece Mayıs ayında 50 milyon dolar gelir elde eden BTS'in Suudi Arabistan'daki konserlerine dair detaylar belli oldu.

BTS ilk defa Grammy'de gösteri yapan, dünya çapında büyük bir hayran kitlesi olan bir Güney Kore grubu. J-Hope, Jin, Jungkook, V, Jimin, Suga ve RM adlı yedi kişilik grup Dubai'de büyük bir konsere imza attı. Grubun dünya turu kapsamında 11 Ekim'deki durağı Suudi Arabistan olacak.

K-Pop'un dünya çapındaki en başarılı ismi kabul edilen BTS 11 Ekim'de Kral Fahd Uluslararası Stadyumu'nda konser vermeye hazırlanıyor. Tüm yaş gruplarına hitap edeceği açıklanan konserin bilet fiyatları ve biletlerin ne zaman satışa sunulacağı henüz henüz belli değil.

Suudi Arabistan'ın özellikle feminen sahne şovları ve renkli makyajlı BTS üyeleri için bir kurallar listesi verip vermediği bilinmiyor, ancak Arabistan'ın özellikle son dönemdeki Batı açılımı hamlesi kapsamında BTS konserine izin vermesi uzun dönemli bir stratejinin önemli bir adımı olarak görülüyor.

BTS Kimdir?

Bangtan Boys ya da en popüler haliyle BTS, 2013 yılında Güney Kore'nin Seul şehrinde kurulan 7 kişilik bir erkek şarkıcı topluluğudur. 2019'da Time'ın En Etkili 100 İsim listesine giren grubun dünya çapında büyük bir hayran kitlesi bulunmaktadır. Korece ve İngilizce şarkılar yapan grup Amerikan ve İngiliz müzik listelerinde aylarca zirveye oturmuş, Grammy'de sahne almıştır.

Güney Kore kültürünü tüm dünyaya tanıtması ile bilinen grup aynı zamanda renkli kıyafetleri ve sahne şovlarıyla eleştiri oklarına da hedef olmaktadır.

Grup üyeleri: RM (önceki adı Rap Monster) - Kim Nam Joon, Jungkook - Jeon Jeong-guk, Jin - Kim Seok Jin, Suga - Min Yoon Gi, J-Hope - Jung Ho Seok, Jimin - Park Ji Min ve V - Kim Tae Hyung.

Grubu diğer müzik gruplarından ayıran en belirgin özellikleri özellikle zihin sağlığına yönelik şarkılar yazmalarıdır. BTS üyeleri 2018 yılında Birleşmiş Milletler'de Kendini Sev kampanyaları kapsamında konuşma yapmış, UNICEF'le ortak çalışmalar yürütmüş, gençlerin istismar edilmesi ve küresel eğitim konusunda bilinçlendirme çalışmaları yapmıştır.

BTS BİRLEŞMİŞ MİLLETLER Konuşması

Kendi şarkılarını yazan grup aslında bir hip hop tarzında başladığı serüvenine farklı janralarda da işler üreterek devam etmektedir. Diğer sahne isimleri Bangtan Sonyeondan, Beyond the Scene, Bulletproof Boy Scouts'dır.

BTS Kariyeri

BTS hayranlarından oluşan topluluğa BTS Army yani BTS Ordusu denmekte. Grup Twitter'dan en aktif kişi veya grup kategorisinde Guinness Dünya Rekoru'nun sahibidir. Ayrıca Youtube'da 24 saat içinde en çok izlenen video, en çok izlenen K-POP müzik videosu gibi rekorları da bulunmaktadır. Billboard'ın haberine göre 2017 ve 2018'de Twitter'dan hakkında en çok konuşulan kişi olarak da tarihe geçmişlerdir.

Ayrıca 2017'de Yılın En Sosyal Sanatçısı dalında Justin Bieber ve Selena Gomez gibi Amerikalı şarkıcıların da aday olduğu listeden sıyrılmış ve ödülün sahibi olmuştur.


BTS Haberleri

 

BTS Üyeleri Youtube'da Rekor Kırdı

BTS Ne Kadar Kazanıyor?
 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS