"Joker "Gişede İkizler Projesi’ne (Gemini Man) Acımadı!

"Joker "Gişede İkizler Projesi’ne (Gemini Man) Acımadı!

Joker sinema salonlarında fırtına gibi esmeye devam ediyor. DC Sinema Evreni’nin en sevilen kötü adamın orijin hikayesi her ne kadar karanlık bir hikaye ve +18 sınıflandırmasına sahip olsa da yapımcıların yüzünü güldürmeyi başardı. Sadece Amerika’da 193 milyon dolar gişe hasılatı yapan film Will Smith’in başrol oynadığı Gemini Man’i gölgede bıraktı.

Bu hafta vizyona Gemini Man ve Addams Ailesi (The Addams Family) gibi büyük bütçeli yapımlar da girmiş olmasına rağmen Joker seyircilerin ilk tercihi olmaya devam ediyor. 138 milyon dolar yapım bütçesine sahip İkizler Projesi ise şimdilik 59 milyon dolar kazandı.

İkizler Projesi (Gemini Man) gişede aradığını bulamadı.

İkizler Prpjesi (Gemini Man) gişede aradığını bulamadı.

4 Ekim’de ülkemizde de vizyona giren ve başrolünde Joaquin Phoenix, Robert De Niro ve Zazie Beetz yıldızların oynadığı Joker dünya çapında 544 milyon dolar kazanmayı başardı. Bu rakamlar Joker’i en başarılı dokuzuncu DC Sinema Evreni filmi yaptı. Hemen önünde ise 657 milyon dolarla Adalet Birliği (Justice League) yer alıyor.

2000 yapımı Gladyatör filminde Commodus rolüyle ilk defa seyircinin radarına giren Joaquin Phoenix Joker orijin hikayesinde başarılı bir oyunculuk sergiliyor. Toplumun ihmal ettiği ve hatta hırpaladığı psikolojik sorunlu bir komedyenin bir manyağa dönüşümünü muazzam bir oyunculukla canlandıran Phoenix çoğu seyirci için Heath Ledger’dan daha başarılı bir Joker. Yönetmen Todd Phillips ise filmde hiçbir kısa yolu kullanmaması ve sahnelerin hakkını vermesi ile eleştirmenlerin gönlünü kazanmayı başardı.

Joker’i izleyenler filmin müzikleri, renkleri ve depresif atmosferine hayran kalıyor. Filmin eleştirisini okumak için tıklayın: Joker Film Eleştirisi

 
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS