Jojo Rabbit Yönetmeni Taika Waititi Star Wars’a Transfer Olacak mı?

Taika Waititi'nin programı çok yoğun.
Jojo Rabbit Yönetmeni Taika Waititi Star Wars’a Transfer Olacak mı?

Thor Ragnarok’un yönetmeni Taika Waititi, Hollywood’un yeni gözdesi oldu. Kendi yazdığı, yönettiği ve oynadığı Jojo Rabbit’in altı Oscar adaylığı kazanmasının ardından ünlü yönetmen en çok talep gören isimlerden biri oldu.

Taika Waititi bu sezon Lucasfilm’in hızlı bir çıkış yakalayan Disnay+ dizisi Mandalorian’ın sezon finalini yönetti. Filmde ayrıca Ig-11 adlı bir droidi canlandırdı.

Yönetmenin henüz çok taze olan Star Wars tecrübesinin üzerine Variety dergisi bir Star Wars filmini yönetip yönetmeyeceğini sordu. Waititi bu soruyu “Şimdilik bilmiyorum ama Mandalorian Star Wars askerleriyle biraz çalışma şansı verdi.” şeklinde cevapladı. Ayrıca ünlü yönetmen bir sonraki Star Wars filminde ipleri eline almaktan mutluluk duyacağını da ekledi.

Star Wars filmleri uzun süren hazırlık ve post-prodüksiyon çalışmaları ile biliniyor ve Taika Waititi’nin programı da oldukça yoğun. Yönetmen bu sıralar Michael Fassbander ile birlikte çalıştığı Next Goal Wins filminin yapımı ile ilgileniyor. Ayrıca James Gunn'ın The Suicide Squad adlı filminde oyuncu olarak yer alacak. Daha önce Thor: Ragnarok’u da yöneten Waititi Marvel’in Thor dünyasındaki bir sonraki halkası olan Thor: Love and Thunder adlı filmi de yönetecek.

Disney yeni Star Wars filmi için 16 Aralık 2022’yi şimdiden ayırttı. Waititi çok yoğun bir programı olmasına rağmen Disney’le imza atması halinde önümüzdeki senenin başında çekeceği Akira’nın ardından yoğun bir çalışma temposuna girecek. 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS