John Wick 3: Parabellum Yapım Bütçesi ve Gişe Gelirleri Çok Başarılı

John Wick 3: Parabellum gişeyi salladı.
John Wick 3: Parabellum Yapım Bütçesi ve Gişe Gelirleri Çok Başarılı

John Wick 3: Parabellum ülkemizde de vizyona girdiği günden beri eleştirmenlerden ve seyirciden olumlu yorumlar almaya devam ediyor. Dünyaca ünlü bir suikastçinin intikam hikayesini anlatan film Hollywood yapımcıları açısından bir ders niteliğinde.

John Wick 3: Parabellum yapımcılarına yaklaşık 55 milyon dolara mal oldu. Başarılı bir aksiyon filmi için bu rakam oldukça mütevazı kalıyor. Zira 100 milyon dolar barajını aşıp da John Wick 3'ün box office hızını yakalamayan filmler mevcut. Bakınız: Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu (177 milyon dolarlık yapım bütçesine rağmen vizyona girdiği hafta sonunda Kuzey Amerika'da sadece 17 milyon dolar kazanmıştı.)

via GIPHY

John Wick 3: Parabellum ise ilk hafta sonunda sadece Amerika'da 56 milyon dolardan fazla gişe hasılatı yapmakla kalmadı, dünya çapında da 93 milyon dolar kazandı. En son rakamlara bakıldığında ise yerelde 100 milyon doları aşan John Wick 3, toplamda 175 milyon dolardan fazla gişe hasılatı yapmayı başardı.

via GIPHY

Keanu Reeves'in dünyaca ünlü bir suikastçiyi canlandırdığı John Wick serisi neden bu kadar başarılı oldu? Reeves'in çoğunlukla tek cümlelik replikleriyle çok da büyük bir oyunculuk sergilemesine gerek kalmayan filmi bu kadar başarılı bir seriye çeviren dinamikler nelerdir derseniz yapımcıların ve senaristlerin ellerindeki malzemenin anlamını iyi kavradığını söylemek mümkün. Seyircileri ölen eşinin yasını tutan adamın haklı tepkileri ile yakalamayı başaran ilk filmin ardından John Wick'i bu yeraltı dünyasında bir numara yapan sebepler her bir filmde daha iyi işlendi. John Wick 3: Parabellum'da ise bu ünlü silahşörün yetenekleri daha bir mercek altına alınırken, bu dünyanın kurallarını koyan ve kontrolünü elinde bulunduran konsey üyelerinin iş yapma şekilleri de mantıklı bir çerçevede yavaş yavaş çözümleniyor. Seyircinin zekasıyla alay etmeyen hikaye dördüncü filme de yeşil ışık yaktı.

via GIPHY

John Wick 3: Parabellum, Hollywood yapımcılarının bilanço tablolarında görmek istedikleri manzaranın bir özeti. Düşük maliyet, maksimum fayda. 

John Wick 3: Parabellum Film Eleştirisi

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS