İhmalkar Baba Olay Sırasında Pokemon Go Oynuyordu!

Emanuel Macron 'Örümcek Adam' lakaplı Malili müslüman Mamoudou Gassama'yı ofisinde ağırladı.
İhmalkar Baba Olay Sırasında Pokemon Go Oynuyordu!

Paris'te bir balkondan sarkan çocuğun kurtarılma hikayesi dünya çapında sansasyona sebep oldu. Çocuğu kurtarmak için balkonların dışından binaya tırmanan Mamoudou Gassama, Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron tarafından tam vatandaşlıkla ödüllendirilirken ihmalkar baba hapis cezası alabilir.

Balkondan sarkan çocuğu kurtaran Malili müslüman Mamoudou Gassama büyük bir hayran kitlesi kazandı. Kondisyonu yerinde olan Gassama büyük bir çeviklikle tırmandığı balkonlardan çocuğa ulaşmayı başardı. Çocuğun hayatını kurtaran Gassama'ya olayın ardından Örümcek Adam lakabı takıldı.

Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron, Malili kahraman göçmeni ofisine davet etti ve kendisine tam vatandaşlık sözü verdi.

Baba Hapis Cezası Alabilir

Madalyonun öteki yüzünde ise ihmalci baba yer alıyor. Savcı Francois Molins'in CNN'e verdiği bilgilere göre çocuğun babası olay sırasında Pokemon Go oynuyordu. Ardından çocuğu evde yalnız bırakarak markete gitti. Marketten ayrıldıktan sonra da Pokemon Go oynamaya devam etti. Çocuğun annesi ise olay sırasında ailesini ziyaret etmek üzere seyahatteydi.

Çıkarıldığı mahkeme tarafından ebeveynlik görevlerini yapmadığı için suçlu bulunan baba hakkında iki yıla kadar hapis cezası isteniyor. Olayı daha sonradan öğrenen babanın psikolojik durumunun kötü olduğu söyleniyor. 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS