İlkokul 4. Sınıf Matematik Çarpma ve Bölme Problemleri 2

Çarpma ve Bölme Problemleri

Çarpma ve bölme problemleri ilkokul öğrencileri için Matematik dersinin dönüm noktalarından biri. Hangi durumlarda çarpma yapması gerektiğini kavrayan öğrenciler için bölme işlemini de anladıktan sonra problemler tam oturuyor.

Problemlerin görselleri aşağıda bulunmaktadır. Bununla birlikte PDF olarak indirmek isteyenler için dosya aşağıdaki linkte mevcuttur.

Gelişen teknolojiler ve yeni dünyalar Matematik ve Türkçe derslerini her zamankinden daha önemli bir hale getirdi. Özellikle her işin yazılımlarla halledilir hale geldiği dünyada analitik düşünebilen ve kod yazabilen kişiler artık her yerde. Üstelik hemen hemen her iş kolunda yazılımla çözülmesi gereken problemlerin artması sayısal düşünmeyi bir lüks olmaktan çıkarıp, hayatın temel gereçleri arasına soktu. Bu sebeple çocukların bol bol problem çözerek farklı durumları anlaması ve analiz etmesi gerekiyor.

Bunun için de çocukların mutlaka kitap okumaları gerekiyor. Son zamanlarda sınav sorularına bakıldığında paragraf sorusuna çok benzer sayfa sayfa metinler göze çarpmaktadır. Dolayısıyla okuduğunu anladıktan sonra hemen işlem safhasına geçme tarih oluyor. Bunun için de, çocukların okuduklarını hızlı bir şekilde anlamaları ve kopukluk yaşamadan soruları çözmesini teminen, her gün en az 20 sayfa kitap okumaları tavsiye ediliyor.

İlkokul 4. sınıf öğrencilerine hitap eden soru bulma konusunda piyasada sıkıntı yaşayan anne babalar için Matematik dersinden özellikle Çarpma ve Bölme Problemleri soru havuzu hazırlanmıştır. Bu soruları bilgisayarınıza pdf olarak indirebileceğiniz gibi bu sayfa üzerinden de çözebilirsiniz. 75 adet soru içeren soru havuzunda büyük çoğunlukla geleneksel problemler olmakla birlikte içlerinde birkaç adet de yeni nesil soru bulunmaktadır.

Soruların cevap anahtarı sayfanın en sonunda yer almaktadır.

İlkokul 4. Sınıf Çarpma ve Bölme Problemleri

İlkokul 4. Sınıf Çarpma ve Bölme Problemleri

Çarpma ve Bölme Problemleri

Çarpma ve Bölme Problemleri

İlkokul 4. Sınıf Çarpma ve Bölme Problemleri İndir

İlkokul 4. Sınıf Çarpma ve Bölme Problemleri İndir

İLKOKUL 4. SINIF MATEMATİK PROBLEMLERİ CEVAP ANAHTARI

Çarpma ve Bölme Problemleri Cevap Anahtarı

Çarpma ve Bölme Problemleri Cevap Anahtarı

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS