Game of Thrones Muazzam Bir Savaş Sahnesiyle Final Yapacak

Game of Thrones sekizinci sezonu muhteşem bir savaş sahnesiyle kapatacak.
Game of Thrones Muazzam Bir Savaş Sahnesiyle Final Yapacak

Game of Thrones oyuncuları ve yönetmen Miguel Sapochnik sonunda sessizliklerini bozdu. Sekizinci sezon harika olacak. Bunu hepimiz biliyoruz. Gece Kralı ve zombi ordusu insanlara karşı savaşacak. Bunu da biliyoruz. Peki bu muazzam savaş sahnesinin kaç günde çekildiğini biliyor musunuz?

Game of Thrones Nisan'da ekranlara gelecek. Altı bölümden oluşacak olan sekizinci ve final sezonu birçok sürprizlerle dolu. Bazı karakterler çok feci bir şekilde ölecek. Bazıları ise sürpriz değişimlerle hayatlarına devam edecek. Bazıları ise o büyük savaşta zombilere karşı savaşacak.

Game of Thrones yönetmeni Miguel Sapochnik dizinin final yapacağı sahne hakkında açıklamalarda bulundu. Sapochnik, "Game of Thrones tarihi boyunca en uzun ve kesintisiz savaş sahnesini" çektiklerini açıkladı. Sadece bu savaş sahnesinin çekimleri 55 gün sürmüş. Bunun ne kadar uzun bir süre olduğunu bir örnekle açıklamakta fayda var. Daha önce Piçlerin Savaşı (Battle of the Bastards) sahnesinin çekimleri 26 gün sürmüştü.

Game of Thrones'ın kurnaz cücesini canlandıran Peter Dinklage sekizinci sezondaki savaş sahnesini çok vahşi olarak tanımlarken bu sahneyle karşılaştırıldığında Piçlerin Savaşı'nı parkta yürümeye benzetti.

Gece Kralı'na karşı verilecek büyük mücadelede on Snow (Kit Harington), Daenerys Targaryen (Emilia Clarke), Tyrion Lannister (Peter Dinklage), Arya Stark (Maisie Williams), Sansa Stark (Sophie Turner), Sir Jorah Mormont (Iain Glen), Samwell Tarly (John Bradley) ve Brienne (Gwendoline Christie) yer alacak.

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS