Fortnite Yeni Sezon Avengers Kahramanlarını Göreve Çağırıyor

Fortnite Yeni Sezon

Şu sıralar Apple ve Google ile problemler yaşayan Epic Games yeni sezonunu ilk defa mobil oyuncularına açamadı. Bununla birlikte diğer konsollarda ve masaüstü versiyonunda oyunun yeni sezonuna erişmek mümkün. Nexus War adı verilen oyunda Iron Man, Thor, Storm, Doctor Doom ve Groot gibi birbirinden renkli Marvel karakterleri Galactus'a karşı birleşiyor.

Fornite yeni sezonda X-Men'den de karakterler olacak. Wolverin'in çok yakında oldukça gürültülü bir şekilde oyuna dahil olacağının müjdesini veren Epic Games oyunun içinde bir de hikayeyi anlatan çizgi roman yayınladı. Genel itibarıyla Fortnite Adası'nın gücü Galactus ve Thor'u kendine çeker. Thor da tek başına mücadele etmesi çok zor olan bu kötüye karşı arkadaşlarını çağırmak zorunda kalır. Bunlar arasında Iron Man, Wolverine, Kaptan Amerika ve She-Hulk gibi karakterler var. Hikayenin bir yerinde Thor efsanevi çekicini adanın bir köşesine düşürür ve burada kocaman bir krater açılır. Bu sahneyi ise devamı gelecek ifadeleri tamamlıyor.

Fortnite Marvel ile daha önce de işbirliği yapmıştı. Avenger, Batman, Deadpool ve Aquaman filmlerinden de kahramanları adaya davet eden Epic Games bu kez yelpazeyi biraz daha geniş tutuyor. Apple ve Google ile yaşadığı App Store komisyon ücreti savaşında henüz bir ilerleme kaydedemeyen Epic Games, Nexus War ile oyuncuların desteğini biraz daha güçlendirerek arkasına almak istiyor.

Fortnite davası devam ettiği için iPhone, iPad ve Mac kullanıcıları Nexus War güncellemesini diniremeyecek. Bu haliyle ilk defa Fortnite tarihinde bir sezon mobil oyuncular olmadan açılış yapmak zorunda kaldı.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS