Fortnite 10. Sezon Ağustos'ta Başlıyor. Fortnite Dünya Kupası Sona Erdi

Fortnite Dünya Kupası sona erdi. Yeni sezon 1 Ağustos'ta başlıyor.
Fortnite 10. Sezon Ağustos'ta Başlıyor. Fortnite Dünya Kupası Sona Erdi

Fortnite hayranları için bu hafta sonu inanılmaz derecede heyecanlı bir organizasyonla geçti. Fortnite Dünya Kupası 3 günlük bir turnuvanın ardından New York'ta sona erdi. Toplam 30 milyon dolar ödül dağıtılan turnuvanın finalinde Epic Games hayranlarına bir sürpriz yaptı.

Fortnite Dünya Kupası artık en çok takipçisi olan ve en fazla ödül dağırılan e-oyun turnuvalarından biri oldu. Oyunun geliştiricisi Epic Games New York'ta üç günde 30 milyon dolar ödül dağıtt. Finale kalan en iyi 100 oyuncu kıran kırana mücadele ederken Amerikalı Kyle "Bugha" Giersdorf Pazar günü tüm öğleden sonra zirvede kalmayı başardı. Katıldığı ilk altı maçı kazanmayı başaran oyuncu 3 milyon dolar tutarındaki ödülün de sahibi oldu.

Önceki gün ise Avrupalı ikili Emil “Nyhrox” Bergquist Pedersen ve David “aqua” Wang diğer yarışmacıları rahatlıkla yenerek 3 milyon dolar kazandı. 3 günlük turnuvalar süresince 30 milyon dolarlık toplam ödül oyuncular arasında paylaştırıldı.


EN POPÜLER FORTNITE HABERLERİ

Fortnite Aylık Oyuncu Sayısıyla Meydan Okuyor
Fortnite Dans Figürlerini Çaldığı Gerekçesiyle Mahkemede
'Fortnite' Facebook'u Maziye Gömmeye Hazırlanıyor


Solo yarışmaların birinin sonunda Epic Games Fortnite hayranlarına bir duyuru yaptı. Fortnite 10. sezon 1 Ağustos'ta başlıyor. 10. sezon hakkında çok detaylı bir bilgi ya da görsel paylaşılmadı ancak Tozlu Depo yeniden sahneye çıkıyor. Tozlu Depo (Dusty Depot) Fortnite 4. sezonda yok edilmişti.

Mart 2019 rakamlarına bakıldığında Fortnite'ın dünya çapında 250 milyon aktif oyunucusu bulunuyor. Anlık olarak oyun sunucularının anlık 78 milyon kişiye kadar ulaştığı da gelen haberler arasında.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS