Drone İle Köpek Balığının Fotoğrafını Çeken Baba Şok Oldu

Köpek balıkları korkutmaya devam ediyor.
Drone İle Köpek Balığının Fotoğrafını Çeken Baba Şok Oldu

Köpek balıkları her ne kadar bilim dünyası tarafından aklanmaya çalışılsa da korkulu rüya olmaya devam ediyor. Özellikle tatil sezonunun açılmasıyla birlikte köpek balığı gören kişilerin sayısı da artıyor. Bunlardan en yenisi ve en ilginçlerinden birisi de drone ile çocuklarının yanıbaşına kadar gelen köpek balığının fotoğrafını çeken bir baba oldu.

Florida'da yaşayan ve profesyonel fotoğrafçılık yapan Dan Watson, geçen hafta çocuklarıyla birlikte yüzmeye gitti. Suya giren çocukların fotoğraflarını drone ile çeken babanın dikkatini çeken şey şok ediciydi. Bir köpek balığının çocuklarına doğru yüzdüğünü gören babanın ilk tepkisi çocuklarına bağırarak onları sudan çıkarmak oldu.

"Suyun kenarındaydım ve çocuklarım da suda ayakta duruyorlardı. Çıkın diye bağırdım. Nedenini bilmiyordum ama kocam dronu yaklaştırıp da fotoğrafını gösterince şok oldum. Köpek balığı çocuklara doğru yüzüyordu" diye konuştu kocasının çocukları neden sudan çıkarmak istediğini ilk başta anlamayan annne Sally Watson.

Köpek balıkları dünya çapında en korkulan deniz kabuslarından biri ancak istatistikler iyimser bir tablo ortaya koydu. Florida Üniversitesi'nin Uluslararası Köpek Balığı Saldırı Raporu'na göre geçtiğimiz sene dünya çapında 130 köpek balığı vakası gözlendi. Bu rakam son beş yılın ortalamasına bakıldığında ciddi oranda düşük. 2018 yılında gerçekleşen 130 köpek balığı vakasına bakıldığında bunların 66 tanesinde köpek balığının provoke edilmediği, 34 tanesinde ise aktif taciz olduğu görüldü. Kalan 30 saldırı ise farklı sebeplerden kaynaklanıyor.


Köpek balıklarından bu kadar korkulmasında Hollywood filmlerinin de etkisi büyük. İlk olarak Jaws ile başlayan bu furya geçtiğimiz sene vizyona giren The Meg adlı filmde de devam etti. The Meg, Jaws'a Rakip Olabilir! başlıklı habere de bir göz atın.

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS