Corona Virüsü Salgını Sonrası Dünyadaki Son Tablo

Corona virüsünün ülkemizde de teyit edilen bir kişiye de bulaşmasının ardından yeni tablo belli oldu. Tüm dünyada 125 bin 815 kişiye bulaşan virüsü kapan 67 bini aşkın kişi tedavilerinin ardından sağlığına kavuştu. Peki corona virüsü davasındaki son durum ne? Hangi ülkeler virüsün tehdidi altında?

Tüm dünyada toplamda 125 bin 815 vaka rapor edildi. Bunlardan hayatını kaybedenlerin sayısı 4 bin 607. Covid-19 olarak da bilinen yeni tip corona virüsü en fazla Çin’i etkiledi. Çin’de resimi rapor edilen kişi sayısı 80 bin 790 iken toplamda 3 bin 158 kişi hayatını kaybetti.

Çin’i 12 bin 462 vaka ile İtalya takip ediyor. İtalya’da hayatını kaybedenlerin sayısı 2 bin 313.

İran, Güney Kore, Fransa, İspanya, Almanya ve Amerika Birleşik Devletleri en fazla vaka rapor edilen ülkeler oldu. Virüs bulaşan kişilerden 67 bin 51 kişi tamamen tedavi olurken, 5 bin 919 kişinin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirlendi.

Türkiye’de sadece bir kişide virüs olduğu, onun da hastanede tedavi altında olduğu açıklandı.

Corona virüsünün etkisini gösteren worldometer sitesine göre virüsün sadece bir kişide görüldüğü ülkeler arasında Andora, Ürdün, Ermenistan, Nepal, Ukrayna, Fildişi Sahilleri, Jamaika ve Togo yer alıyor.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS