Cep Telefonu Nasıl Temizlenir?

Cep Telefonu Nasıl Temizlenir?

Cep telefonları tuvalet kapaklarından on kat daha pis. Özellikle corona virüsü salgını sebebiyle yüzünüze değmeyin diye uyarıda bulunan uzmanlar elimizdeki her türlü hastalıklı mikroorganizmaları cep telefonlarımız aracılığı ile yüzümüze değdirdiğimiz ve cep telefonlarının da temiz tutulması gerektiği konusunda uyarıyorlar.

Apple, iPhone'ların nasıl temizlenebileceği konusunda bir rehber yayınladı. Aynı şekilde Google de Pixel telefonlarının temizlenebileceği ve yöntemleri hakkında bilgi yayınladı. Samsung, Galaxy telefonlarının nasıl temizleneceği hakkında herhangi bir bilgi yayınlamasa da telefonların yüzeylerinin genellikle aynı malzemeden yapıldığı göz önünde bulundurularak diğer firmaların tavsiyeleri bunlara da uygulanabilir.

Cep telefonları cam ekran ve yağ ve belli oranda su geçirmez bir kaplamaya sahip. Dolayısıyla bu yüzeyleri nemli bir bezle temizlemek mümkün.

İhtiyacınız olan şey ketensiz, nemli bir kumaş. El sabunu ve su. Burada Apple dikatli olunması gerektiği konusunda uyarıyor, çünkü sabun yağ geçirmez tabakanın zarar görmesine sebep olabiliyor.

Telefonunuzun detaylarından ne kadar su geçirmez olduğunu tespit edin ve yüzeyini hafif nemli bezle silerken bu özelliğini mutlaka dikkate alın. İçine su kaçırmak istemezsiniz.

Temizlik yapmadan önce telefonunuzu şarjdan çıkarın.

Az miktarda sabunla suyu karıştırın ve bezlerden birini bu suya batırın.

Nemli bezle telefonunuzun ön ve arka yüzeyleriyle birlikte yan taraflarını da silin. Telefonunuzu asla sabunlu suya daldırmayın.

Bu işlemin ardından da kuru bezle telefonunuzun nemini arındırın.
 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS