BTS Ne Kadar Kazanıyor?

BTS Ne Kadar Kazanıyor?
BTS Ne Kadar Kazanıyor?

BTS ya da namı diğer Bangtan Boys, PSY'ın ardından Güney Kore pop müziğinin (K-Pop) yeni temsilcisi. Grup Jin, Suga, J-Hope, RM, Jimin, V ve Jungkook sahne adını kullanan yedi kişiden oluşuyor. BTS herhangi bir pop müzik grubu değil, hayranları dünyanın her tarafında onlar için tabiri caizse ölmeye hazır. Bu yüzden BTS takipçilerine BTS Ordusu anlamına gelen BTS Army deniliyor. Peki bu kadar popüler olan bu grup ne kadar para kazanıyor?

BTS dünya çapında milyonlarca takipçisi olan bir grup. Sadece Twitter'da 18.4 milyon takipçisi olan grup her ne kadar gençler arasında oldukça popüler olsa da aileler grubun temasını oldukça endişe verici olarak değerlendiriyor, çünkü BTS tamamı erkeklerden oluşan bir grup olmasına rağmen sahne şovlarında ve fotoğraflarında cinsiyetsizlik temasını benimsemiş görünüyor. Aşırı renkli kıyafetler ve yoğun makyaj kullanan BTS üyeleri "umrumda değil" trendinin yeni temsilcisi ve karşı cinsiyetin bölgesinde gezinmekten çekinmiyor.

BTS'i tüm dünyaya duyuran Big Hit aynı zamanda TXT'nin de temsilcisi. BTS ile katı bir kontrat imzaladığı bilinen Big Hit Entertainment bazı çevrelerce köle çalıştırıcısı şeklinde eleştirilere maruz kalıyor. Peki Big Hit bu eleştiriyi hak ediyor mu? BTS üyeleri ayda ne kadar kazanıyor?

BTS Ne Kadar Kazanıyor?

Aslında BTS'in tüm reklam ve konser gelirleriyle birlikte net gelir rakamları halka açık değil. Kimse tam olarak grup üyelerinin gelirlerini bilmiyor. Bununla birlikte grubun konserlerinin biletleri kısa zamanda tükeniyor ve albümleri milyonlarca kopya satıyor.

Analistlerin tahminine göre BTS bir yıl içinde 88 milyon dolardan fazla kazandı. Geçen sene Ağustos ayında çıkardıkları albüm olan Love Yourself: Answer sadece üç hafta içinde 52 milyon dolar getirdi. Tabii ki bu paranın büyük bir kısmı Big Hit'e gitti.

K-Pop'un en byük temsilcilerinden olan BTS üyelerine ise yıllık kazançlarından kişi başı yaklaşık 8 milyon dolar kalıyor. Yani güncel dolar kuru üstünden hesaplandığında kişi başı 42 milyon 360 bin lira.
 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS