BTS Güney Kore Müzik Ödüllerini Süpürdü

BTS Güney Kore Müzik Ödüllerini Süpürdü

Güney Kore'de her yıl Amerika'da ve diğer ülkelerde de olduğu gibi en başarılı müzik çalışmaları ve sanatçılar ödüllendiriliyor. Amerika'daki Grammy Ödülleri'nin bir benzeri olan Melon Müzik Ödülleri'nde bu yıl BTS'in neredeyse tüm ödülleri süpürmesi hayranlarını şaşırtmadı, ancak BTS aldığı ödüllerle Güney Kore'de tarih yazdı.

Melon Müzik Ödülleri ülkede müzik sektöründeki herkesin rüyalarına giren ve bir sanatçının alabileceği en büyük prestij kabul ediliyor. K-Pop grubu BTS ödül töreninde bir değil birkaç kategoride ödül alarak tarihe geçti.

BTS

BTS, Melon Ödül Töreni'nde Yılın Sanatçısı, Yılın Albümü (Map of the Soul: Persona), Yılın Kaydı (Map of the Soul: Persona) ve Yılın Şarkısı (Boy With Luve) kategorilerinde ödülleri eve götürdü. Bu kategoriler Güney Kore'de müzik sektörünün zirvesi kabul ediliyor. BTS bu sene sadece bu ödüllerle sınırlı kalmadı. Ayrıca Kakao Hot Star Ödülü ve En İyi Dans olmak üzere başka ödüller de aldı.

BTS yedi kişiden oluşuyor ve dünya çapında milyonlarca takipçisi var. Amerika'da da Grammy'de performans gösteren grup hümanist çalışmaları ile ön plana çıksa da çok renkli ve makyajlı erkek (veya cinsiyetsizlik) figürünü fazlaca kullanması dolayısıyla da eleştiri alıyor. Twitter'da BTS Army adında 22,9 milyon takipçisi var ve Nisan ayında çıkardıkları Boy With Luv şarkısı Youtube'da 630 milyona yakın hit almış durumda. Yine de bu rakam Youtube'un sayaçlarını altüst eden Gangnam Style kadar yüksek değil. Güney Koreli bir başka sanatçı olan PSY'ın Gangnam Style şarkısı yedi yıl içinde 3,4 milyar kez izlendi. 


BTS ile ilgili en popüler haber

BTS BTS NE KADAR KAZANIYOR?

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS