BTS Dağılıyor mu?

Güney Koreli pop grubu BTS sosyal medyada gündemden düşmüyor. Youtube’da iki gün önce yayınladıkları Black Swan adlı kliple 25 milyona yakın ait alan grup hakkında hayranları üzecek iddialar ortaya atıldı. BTS dağılıyor mu?
BTS Güney Koreli Big Ait Entertainment adlı şirketin en büyük başarılarından biri. Dünya çapında konserler veren ve geçtiğimiz sene Amerikanın prestijli müzik ödüllerinde de zafer kazanan grup Twitter’da 24, Instagram’da ise 23 milyondan fazla takipçi sayısına ulaştı.
 
Bununla birlikte BTS dağılıyor mu haberi sosyal medyada infiale sebep oldu. 2013 yılından beri ait şarkılara imza atan yedi kişilik grup şirket açısından oldukça karlı bir yatırım olmasına dağılmalarına göz yumacaklar mı?
 
İnternette dedikodulara sebep olan bu haberin geçen sene Big Hit Entertainment tarafından “BTS biraz mola verecek, bu kısa bir ara olacak ama ne zaman tekrar sahneye çıkacakları belli değil" diyerek grubun tatil yapacağını duyurmasına dayandığı ortaya çıktı. 
 
BTS’in yaklaşık 10 ay önce yayınladığı Boy With Luv adlı parçası Youtube’da 713 milyon kez izlendi. Yine Güney Koreli bir başka pop sanatçısı olan PSY’ın yedi yıl önce çıkardığı Gangnam Style 3.5 milyardan daha fazla kez izlenmeyi başararak Youtube’da milyar rekor barajını kırmıştı.
 
BTS şimdilerde yeni single On’un tanıtımı boy gösteriyor. Billboard Charts rakamlarına bakıldığında şarkı bir hafta içinde 86 binden daha fazla indirildi. Taylor Swift’in bir hafta içinde 193 binden fazla kez indirilen Me! adlı şarkısından sonra BTS’in yeni şarkısı oldukça iddialı geliyor.
 
BTS ON 
 
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS