Belediye Başkanları İçin WhatsApp Grubu Talimatı

Belediye Başkanları İçin WhatsApp Grubu Talimatı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şaşırtıcı bir talimat verdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde büyükşehir belediye başkanlarına konuşan Erdoğan, sorunların hızlı bir şekilde çözümlenmesi ve hızlı iletişim için bir WhatsApp grubunun kurulması talimatını verdi.

Toplantı hakkındaki detaylar Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'tan geldi. Memduh Büyükkılıç toplantının yuvarlak bir masa etrafında gerçekleştiğini ve Erdoğan'ın belediye başkanlarına tavsiyelerde bulunduğunu ifade etti. Büyükkılıç:

"Sayın Cumhurbaşkanımız bir kesimi hedef alan mantık içerisinde değil, sadece sağlıklı uygulamalar yapma anlayışı içerisinde hepimize önerilerde, tavsiyelerde bulundu. Hepimizin uygulamalar açısından bunlara dikkat etmemiz gerektiğini vurguladı. Yerel yönetimlerle ilgili yasa açısından yapılacak çalışmada bakanlarımız ve belediye başkanlarımızın yapacağı ortak çalışmanın kararı alındı. Ayrıca bir WhatsApp grubu kurulmak suretiyle büyükşehir belediye başkanları, kimse birbirini dışlamadan, ötekileştirmeden dayanışma içerisinde bir grup oluşturarak, rahatlıkla görüşülmesini sağlayacak bir görüş belirtildi." 

WhatsApp gruplarının son dönemde oldukça etkili bir iletişim aracı olduğu muhakkak ancak yerli uygulamaların tercih edilmesi ve devlete ait işletin yabancı menşeili uygulamalar üzerinden paylaşılmamasına dair Cumhurbaşkanlığı genelgesine rağmen gelen talimat WhatsApp devlet tarafından beyaz listeye mi alındı sorularına neden oldu.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS