Avengers Infinity War 2 Milyar Dolar Barajını Aştı

Yenilmezler takımı Thanos'a karşı gişede kazandı.
Avengers Infinity War 2 Milyar Dolar Barajını Aştı

Disney ve Marvel Stüdyoları'nın ortak projesi olan Yenilmezler Sonsuzluk Savaşı Bölüm 1 (Avengers Infinity War Part 1) dünya çapında 2 milyar dolar gişe elde ederek rekor kırdı. Bu barajı aşan ilk süper kahraman filmi olan Avengers: Infinity War film tarihinde ilk dört film arasına girmeyi başardı.

Pazartesi günü açıklanan resmi rakamlara göre Avengers Infinity War dünya çapında 2.002 milyar dolar kazandı. Bu rakamın 656,1 milyon doları Kuzey Amerika gişelerinden elde edilirken, 1,346 milyar dolar ise diğer ülkelerden geldi. 370 milyon dolar ise sadece Çin sinemalarındaki bilet satışlarından geldi.

Sonsuzluk Savaşı 2 Milyar Barajını Aşan Dördüncü Film

Sinema sektöründe büyük bütçeli yapımlar için şimdilik iki psikolojik sınır mevcut. Bunlardan biri 1 diğeri de 2 milyar dolar sınırı. Avengers Infinity War 1 milyar dolar sınırını çok geçmeden aşmayı başardı. Eleştirmenlerin ve hayranların tepkisine bakıldığında bu beklenen bir başarıydı. 2 milyar dolar sınırı ise zorlu ama Sonsuzluk Savaşı için çok zor olmayan bir sınavdı. Son gelen box office rakamlarına bakıldığında Thanos'a karşı mücadele eden Yenilmezler ekibi savaşı gişede kazanmış görünüyor.

İlginizi Çekebilir: Avengers Infinity War Film Eleştirisi

İki milyar dolar barajını aşan diğer filmler ise sırasıyla James Cameron'un Avatar filmi (2.788 milyar dolar), yine James Cameron imzalı Titanic (2.188 milyar dolar) ve tabii ki J.J. Abrams'ın Star Wars: Güç Uyanıyor (2.068 milyar dolar) filmi. 

Sonsuzluk Savaşı Bölüm 1 hala sinemalarda. Şimdilik 2 milyarın üstünde gişe yapan dördüncü film gibi görünüyor ancak vizyondan kalkıncaya kadar sıralama değişebilir.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS