Avengers: Endgame Gişede Tüm Rekorları Altüst Etti

Avengers: Endgame yerinde durmuyor.
Avengers: Endgame Gişede Tüm Rekorları Altüst Etti

Avengers: Endgame sinema tarihinin en ses getiren filmi olmayı başardı. Vizyona girmesinden aylar önce bile sosyal medyada ve basında gündeme oturan Endgame kabarık yapım bütçesi bir yana gişede bilinen tüm rekorları kırdı. Beşinci gününde 1.2 milyar dolar kazanmayı başaran film, daha önce bu rekoru elinde bulunduran Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı'nı da tahtından indirdi.

Avengers: Endgame, Marvel'in on yılı aşkın bir süredir anlattığı hikayelerinin en hacimlisi olarak öne çıktı. Kalabalık bir süper kahraman ekibiyle Thanos ve Chitauri mücadele eden Yenilmezler, seyirciye karışık duygular yaşattı. Sonsuzluk Taşları olmadan da yeterince güçlü bir kötü adam olan Thanos'tan intikam arayan ekip gişede yapımcılarını mutlu etti.

via GIPHY

İşte Avengers: Endgame'in kırdığı rekorlardan bazıları:

Dünya Çapında En Güyük Açılış: Avengers: Endgame dünya çapında 1.2 milyar dolar kazanmayı başardı. Rekorun bir önceki sahibi 640 milyon dolar ile Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı idi.

1 Milyar Dolara En Hızlı Ulaşan Film: Avengers: Endgame'in 1 milyar dolar barajını görmesi sadece beş gün sürdü. Sonsuzluk Savaşı'nın aynı barajı aşması 11 gün sürmüştü.

via GIPHY

En Büyük Uluslararası Açılış: Kuzey Amerika sinemaları hariç dünya çapında 859 milyon dolar kazanan Avengers: Endgame, daha önce bu rekorun sahibi olan Hızlı ve Öfkeli'nin 443 milyon dolarlık başarısını gölgede bıraktı.

IMAX Gişe Rekoru: Avengers: Endgame, IMAX salonlarındaki gişe rakamlarını da alt üst etti. Film IMAX salonlarında 91.5 milyon dolar elde etti. Bu rekorun daha önceki sahibi yüzde 92'lik bir farkla Star Wars: Güç Uyanıyor idi.

via GIPHY

Avengers: Endgame'i henüz izlemediyseniz sürpriz bozanlarla karşılaşmamak için temkinli olmalısınız. Sürpriz bozan vermeyen Avengers: Endgame eleştirisini okumak için: Avengers: Endgame Eleştirisi

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS