Avengers: Endgame Gişe Hasılatı İle Avatar'ı İkinci Kez Geçti

Avengers: Endgame 2.8 milyar dolar barajını ilk aşan film oldu.
Avengers: Endgame Gişe Hasılatı İle Avatar'ı İkinci Kez Geçti

Avengers: Endgame sadece geçen senenin değil tüm zamanların en çok gişe hasılatı yapan filmi olmayı başardı. Daha önce Avatar'ın elinde olan bu rekoru kısa zamanda geçmeyi başaran Endgame vizyondan kalkmasından sonra bile gişe hasılatını yükseltmeyi başardı.

Avatar dünya çapında 2,7 milyar dolarlık gişe hasılatı ile en çok bilet satan film unvanını 2019'a kadar elinde bulunduruyordu. Avengers: Endgame vizyona girdikten sonra bu rekoru kırmaya göz dikmişti ancak ilk etapta bunu başaramadı. Disney-Marvel filmi yeniden vizyona sokarak yeni izleyicilere ulaşmayı başardı.

Bu beklenmedik hareket sonrası Avengers: Endgame gişede toplam 2 milyar 797 milyon dolar kazanarak Avatar'ı geride bıraktı. Tüm zamanların en çok gişe hasılatı yapan filmi tahtına oturmuşken Avengers: Endgame yapımcılarına Çin'den güzel bir haber geldi. Çin sinemalarında bilet satış rakamları yeniden güncellendiğinde Avengers: Endgame'in hesabına 3 milyon dolar daha yazıldı. Zaten en çok satan film olma rekorunu kırmışken 3 milyon dolar çok büyük bir fark yaratmadı ancak güncellenmiş gişe rakamlarıyla birlikte Avengers: Endgame yeni bir rekor daha kırmış oldu.

2 milyar 797 milyon doların üstüne 3 milyon daha eklendiğinde Avengers: Endgame 2,8 milyar dolarlık çıtayı ilk defa aşan film olarak tarihe geçti. Bundan sonra hamle sırası Avatar filmlerinin yönetmeni olan James Cameron'da.

 Kate Winslet, Zoe Saldana ve Jemaine Clement'in baş rollerde oynadığı Avatar 2, 17 Aralık 2021'de vizyona girecek.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS