Avengers: Endgame Filminde Jenerikten Sonraki Sesin Anlamı

Avengers: Endgame'in sonundaki seslerin anlamı ne?
Avengers: Endgame Filminde Jenerikten Sonraki Sesin Anlamı

Avengers: Endgame, Marvel'in şimdiye kadarki en başarılı filmi. Endgame, sadece beş günde 1 milyar dolar barajını yakalamakla kalmadı, aynı zamanda bilinen tüm gişe rekorlarını kırdı. Marvel'in jenerikten sonraki sahne geleneği hakkında seyirciyi şaşırtan film en sondaki gizemli seslerle ürpertti.

Avengers: Endgame yapım süreçlerinden devasa reklam kampanyalarına kadar Marvel Stüdyoları'nın en çok para harcadığı işi oldu. Kaptan Amerika, Iron Man, Black Widow ve Hulk gibi ikonik süper kahramanları tekrar bir araya getiren film eleştirmenleri de mutlu etti. Avengers: Endgame, Marvel'in süper kahraman filmlerinde kullandığı formüllerin hepsinin başarıyla uygunlandığı filmlerden biri, Marvel'in bazı geleneklerini devam ettirmedi.

[Haberin devamı Avengers: Endgame hakkında sürpriz bozanlar içermektedir.]

via GIPHY

Avengers: Endgame'in sonunda, jeneriğin ortasında ya da sonunda Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı'nda olduğu gibi ekstra sahneler yok. 180 dakikalık uzun bir gösterim süresi boyunca tüm söyleyeceklerini jenerikten önce bitiren Russo Kardeşler yine de muzırlık yapmadan duramadı. Salondan ayrılmayan seyirciler jenerik bitip de ekran kararınca birkaç kez demire vuran çekiç sesleri duydu. Peki bu seslerin anlamı ne?

[İkinci uyarı, henüz filmi izlemediyseniz haberin bundan sonrası sizin için değil.]

via GIPHY

Filmin sonunda Tony Stark parmağını şıklatıp tüm sevdiklerimizi geri getirdiğinde aslında bir nevi kamikaze görevi üstlenmişti. Kendi hayatına mal olan bu hareket sonrası Iron Man, Marvel film takviminden de silinmiş oldu. Iron Man, Marvel'in süper kahraman janrasındaki ilk göz ağrısı. Dolayısıyla Avengers ekibi içinde hatrı sayılır bir yere sahip. Filmin sonundaki çekiç sesleri de Iron Man'e bir ağıt niteliğinde.


Avengers: Endgame Sürpriz Bozansız Eleştirisi


2008 yılındaki ilk Iron Man filminde Tony Stark'ın Mark I zırhını çekiçle dövdüğü sahneyi hatırlayın. Avengers: Endgame'in sonundaki çekiç sesleri de o sahneye bir gönderme niteliğinde. Tony Stark'ın ilk zırhını yaptığı sahneyi aşağıdan izleyebilirsiniz.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS