Avengers 4: Oyunun Sonu İle Birlikte 2019 Rekor Kıracak

Avengers 4: Oyunun Sonu İle Birlikte 2019 Rekor Kıracak

2018 yılı Hollywood filmleri için rekorlarla dolu bir yıl oldu. Özellikle Kara Panter ve Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı Bölüm 1 filmlerinin vizyona girmesiyle birlikte gişe gelirleri açısından rekor kıran sinema sektörünün 2019'dan beklentisi çok daha büyük.

Amerikan sinema sektörü daha şimdiden 2016'nın gişe rekoru 11,37 milyar doları geçmeyi başardı. Aquaman, Bumblebee, Marry Poppins gibi gişe canavarlarının önünde uzun bir yenil yıl tatili var ve yapımcılar bu tatil sezonundan oldukça umutlu.

2019 yılı ise çok daha büyük beklentilerle dolu. Çünkü bu seneki Yenilmezler Sonsuzluk Savaşı Bölüm 1'in devamı olan Yenilmezler: Oyunun Sonu (Avengers: Endgame) bu sene vizyona girecek. Marvel'in bu sene için tek sürprizi Yenilmezler filmi değil. Kaptan Marvel (Captain Marvel) de çok geçmeden vizyona girmeye hazırlanıyor. 2019'un gişede büyük hasılat getirmesi beklenen diğer dev bütçeli yapımları şöyle:

Tim Burton'ın Disney filmi Dumbo, DC Comics'in filmi Shazam!, Jordan Peele'nin eleştirmenlerden ve izleyiciden tam not almayı başaran filmi Kapan (Get Out) devam halkası Us, Aladdin, Dark Phoenix, başrollerinde Tessa Thompson, Rebecca Ferguson ve Chris Hemsworth'un oynadığı Men in Black: International, Oyuncak Hikayesi 4, Aslan Kral, Jake Gyllenhaal, Zendaya ve Samuel L. Jackson'ın oynadığı Örümcek Adam: Evden Uzakta ve Star Wars: Episode IX.

Tüm bu filmlerin gişe beklentileri göz önünde bulundurulduğunda 2019'un 2018'in gişe rakamlarını hızla geçmesi bekleniyor. 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS