Aquaman Kötü Adamının Yeni Projesi Belli Oldu: Matrix 4

Aquaman Kötü Adamının Yeni Projesi Belli Oldu: Matrix 4

Matrix 4 için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Keanu Reeves ve Carrie-Ann Moss başrolde yer alacak. Filmin en önemli karakterlerinden biri için Aquaman'de kötü adamı canlandıran Yahya Abdul-Mateen II ile imzalar atıldı.

Matrix serisi bilim kurgu sinemasının çehresini tamamen değiştiren, seyircinin görsel efekt çıtasını yükselten bir serüvendi. Üç filmden oluşan bu hikaye yapımcılarına toplamda 1.6 milyar dolarlık bir gişe hasılatı getirdi. Serinin devam filmlerinin çekilmesi uzun zamandır gündemde olmasına rağmen telif haklarındaki anlaşmazlıklar yüzünden askıda kaldı.

Yahya Abdul-Mateen II

Yahya Abdul-Mateen II

Filmin başrolündeki isim olan Keanu Reeves'in şu sıralar John Wick serisinde yakaladığı başarı telif haklarının çözümü konusunda tarafları ikna etmişe benziyor. Zira Keanu Reeves yeniden Neo olarak Matrix 4'te yer alacak.

Yahya Abdul-Mateen II'nin Matrix serisinde kimi canlandıracağı henüz belli değil ancak ünlü oyuncunun genç Morpheus'u canlandırması kuvvetle muhtemel görünüyor.

Matrix 4 filminin senaryosunu önceki filmlerin de senaryosunu yazan Lana Wachowski ile birlikte Aleksandar Hemon ve David Mitchell yazıyor. Yapımcı ve dağıtımcı köşesinde ise Warner Bros. Pictures ve Village Roadshow Pictures gibi iki büyük stüdyo yer alıyor.
 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS