Ankara Şehir Hastanesi Resmen Açıldı

Ankara Şehir Hastanesi'ne nasıl gidilir?
Ankara Şehir Hastanesi Resmen Açıldı

Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlara gönderilen kısa mesajla Ankara Şehir Hastanesi'nin resmen açıldığı duyruldu. Buna göre artık Atatürk Araştırma Hastanesi'nda sunulan hizmetlerin tamamı 11.02.2019 Pazartesi'den itibaren Ankara Şehir Hastanesi'nde sürdürülecek.

Ankara Şehir Hastanesi ile ilgili çalışmalar uzun zamandır devam ediyordu. Oldukça büyük bir kampüs içinde tam donanımlı bir hastane kurulması için yürütülen çalışmalarda sona erdi. Bu çalışmaların bir kısmı da hastanenin erişiminin kolaylaştırılması için Eskişehir Yolu'ndan yol çalışmalarının yapılması şeklinde idi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun hemen önünden Şehir Hastanesi'ne doğru bir yol açıldı. Bununla birlikte vatandaşlar Tarım Bakanlığı'nun hemen önündeki metro istasyonundan hareket eden ring otobüsleri ile Şehir Hastanesi'ne ulaşabilecekler.

Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen mesaj şu şekilde: 

"Sayın Vatandaşımız;

Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sunulan tıbbi hizmetlerin tamamı 12.02.2019 tarihi itibari ile artık Ankara Şehir Hastanesi'nde sürdürülecektir. Ankara Şehir Hastanesi'ne ulaşım, Tarım Bakanlığı metro istasyonundan hareket eden ring  otobüsleri ile mümkündür."

Ankara Şehir Hastanesi'nin Ankara'nın en işlek caddelerinden biri olan Eskişehir Yolu'nun güzergahında olması sebebiyle trafiğin çözüme kavuşturulması bekleniyor. Yeni yapılan yolların artan trafiği karşılayıp karşılamayacağı merak konusu. Özellikle Atatürk Araştırma Hastanesi'nin tüm hizmetlerinin de buraya taşınması sebebiyle vatandaşın lojistik hizmetlerinde sıkıntı yaşamaması için tedbir alınması bekleniyor.

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS