Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Ziyaret Saatleri ve Kuralları

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Ziyaretçi Kuralları ve Saatleri
Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Ziyaret Saatleri ve Kuralları

Sadece Ankara'nın değil Türkiye'nin de en büyük sağlık kampüsü olan Ankara Şehir Hastanesi kapılarını açtı. Cerrahiden dahili hastalıklar, çocuk, onkoloji, fizik tedavi ve ürolojiye kadar birçok poliklinikte hizmet vermeye başlayan Ankara Şehir Hastanesi 3810 yatak kapasitesi ile dünyanın üçüncü en büyüğü. Peki Ankara Bilkent Şehir Hastanesi'nde ziyaret saatleri ne zaman? Ziyaretçilerin uymaları gereken kurallar nelerdir?

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi yoğun günler yaşıyor. Şehirdeki resmi polikliniklerin tek bir adreste daha ulaşılabilir şekilde hizmet vermesi için inşa edilen hastanede birçok bölüm mevcut. Hal böyleyken ziyaretçilerin daha iyi organize olabilmesi ve izdiham oluşmaması için belirlenmiş kurallar mevcut.

Ankara Şehir Hastanesi Ziyaret Saatleri ve Kuralları

Bazı hastalar için özel uyarı işaretleri bulunmakla birlikte aşağıda genel olarak hasta odalarında uyulması gereken kurallar listelenmiştir.

  • Ankara Şehir Hastanesi'nde günde iki kez ziyaret mümkündür. hastaların bakım ve dinlenme zamanları dikkate alınarak öğlen 13.00 ile 14.00 saatleri arası ile akşam 20.00 - 21.00 arasında hasta ziyareti yapılabilmektedir.
  • Ziyaret süresinin 15 dakikayı aşmaması ve odada en fazla iki ziyaretçi bulundurulması önemlidir. Hastaların yatakta geçirdiği sürenin tedaviyi daha destekleyici olması açısından 14 yaş altındaki çocukların ziyarete getirilmemesi gerekmektedir.
  • Hastalara tedavisi doğrultusunda hastanede yemek verildiğinden dışarıdan yiyecek getirilmemesi gerekmektedir.
  • Grip, nezle gibi bulaşıcı hastalıkları olanların hasta ziyaretine gelmemesi hastanın tedavisi açısından önem arz etmektedir. Ayrıca ziyaretçiler hijyen ve enfeksiyon ihtimali dolayısıyla hastanın yatağına oturmamalıdır.
  • Hastaya topraklı veya buket şeklinde canlı çiçek getirilmemesi elzemdir. Çiçekler hastalar açısından enfeksiyon riski barındırdığından getirilen çiçekler danışmaya bırakılmalıdır. Hasta taburcu olurken çiçek kendisine teslim edilecektir.
  • Hastanın odasındaki tıbbi cihazlara, hele ki hastaya bağlı bulunan serum tüpü gibi ekipmanlara dokunulmamalıdır.
  • Hastayı ziyarete girmeden önce ellerin yıkanmış olması da önemlidir. Bu, hastanın odasındaki eşyalara dokunulması sebebiyle enfeksiyon ihtimalini azaltacaktır.

Bazı hastaların odalarında özel uyarı işaretleri olabilmektedir. Bu uyarılara dikkat edilmelidir.


Konu ile ilgili bir başka haber: Ankara Bilkent Şehir Hastanesi'nde Hangi Bölümler Var?

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS