Ankara Bilkent Şehir Hastanesi'ne Nasıl Gidilir?

Ankara Şehir Hastanesi nerede ve nasıl gidilir?
Ankara Bilkent Şehir Hastanesi'ne Nasıl Gidilir?

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi sonunda açıldı. Sağlık Bakanlığı 11.02.2019 Pazartesi itibarıyla Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde verilen tüm hizmetlerin Şehir Hastanesi'nde yürütüleceğini duyurdu. Peki Bilkent Şehir Hastanesi olarak da bilinen Ankara Şehir Hastanesi nerede? Hastaneye nasıl gidilir?

Ankara Şehir Hastanesi tüm branşlarda vatandaşlara hizmet verecek şekilde donatıldı. Pazartesi günü ilk olarak hasta kabulüne başlayacak olması sebebiyle binlerce vatandaşın hastaneye akın etmesi bekleniyor ve ulaşım ve lojistik konusunda kafalar karışık. Daha önce Atatürk Araştırma Hastanesi'ne gelen vatandaşlar aynı lokasyonda bulunması sebebiyle Bilkent Şehir Hastanesi'ni bulmakta zorlanmayacaklardır.

Ankara Şehir Hastanesi Nerede?

Ankara Şehi Hastanesi her ne kadar Eskişehir Yolu üzerinden tarif edilse de aslında Bilkent Üniversiteler Mahallesi'nde. Danıştay Başkanlığı'nın hemen arkasında yer alan kampüse ulaşım oldukça kolay. Ankara Şehir Hastanesi'ne arabayla, otobüsle, dolmuşla ve metro ile ulaşmak mümkün.

Ankara (Bilkent) Şehir Hastanesi Adresi: Üniversiteler Mh., Dumlupınar Bulvarı 6001. Cadde No:3, 06490 Çankaya/Ankara.

Navigasyon programı kullanarak gelen vatandaşların zaman kaybetmemeleri için dikkatli olmalarında fayda var. Çünkü Navigasyon ekranında Bilkent Şehir Hastanesi yazanların karşısına Özel Bilkent Üniversitesi Hastanesi çıkmaktadır. Google Maps ya da Yandex'te önerilen lokasyonların adreslerinin Üniversiteler Mahallesi No:3 olduğundan emin olmak gerekiyor.

Ankara Şehir Hastanesi'nin Google Maps'teki tam konumu şu şekilde:

Ankara Şehir Hastanesi'ne Nasıl Gidilir?

Ankara Şehir hastanesine kendi arabasıyla ulaşmak isteyenlerin Eskişehir Yolu'na çıkmaları yeterli. Kızılay'a yaklaşık 13 kilometre uzaklıktaki kampüse gitmek için Eskişehir Yolu'nda sol tarafta Diyanet İşleri Başkanlığı ve Ahmet Hamdi Akseki Camii'ni geçtikten sonra yolun ortasından sola doğru yönelen yeni üst yola devam edildiğinde yaklaşık 200 metre ileride kampüs levhalarını görmek mümkün. Kızılay'dan arabayla 15 dakikada hastaneye ulaşmak mümkün.

Ankara Şehir Hastanesi'ne ulaşmak için dolmuşu da kullanmak mümkün. Kızılay'dan kalkan ve Ümitköy, Çayyolu ve Bağlıca yönüne giden dolmuşların hepsi Eskişehir yolundan ilerliyor. Eskişehir yolunda Tarım Bakanlığı'nın önünde inen vatandaşlar buradan Şehir Hastanesi'ne giden ring servislerini kullanabilirler.

Bilkent Şehir Hastanesi'ne en hızlı ulaşım yolu metro ile. Metroda Tarım Bakanlığı durağında ya da Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu durağında inen vatandaşlar durağın hemen çıkışındaki Ankara Şehir Hastanesi ring otobüslerini ücretsiz olarak kullanabilir.

Şehir Dışından Gelenler Şehir Hastanesine Nasıl Gidebilir?

Hızlı tren ile Ankara'ya gelenler için en hızlı seçenek Eryaman Durağı'ndan. Hızlı tren Eryaman durağında inen vatandaşlar yolun karşısındaki Shell benzin istasyonunun önünden kalkan 511 numaralı Ümitköy Metro EGO otobüsüne binerek hastaneye ulaşabilir. Bununla birlikte Eskişehir Yolu - Kızılay - Bakanlıklar yazan 511 numaralı halk otobüsü ya da yine aynı şekilde Eskişehir Yolu - Kızılay - Bakanlıklar yazan mavi renkli dolmuşlar da aynı adrese götüren alternatifler.

Ankara'ya AŞTİ üzerinden gelen yolcular da Ümitköy, Çayyolu ve Bağlıca adreslerine giden ve Eskişehir Yolu üzerinden giden dolmuşlara bindikten sonra Tarım Bakanlığı Durağı'nda inererek ve akabinde de ring servisini kullanarak hastaneye ulaşım sağlayabilir.

 

 

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS