Alita 2 Ne Zaman Vizyona Girecek?

Alita 2 çekilecek mi?
Alita 2 Ne Zaman Vizyona Girecek?

Alita: Savaş Meleği (Alita: Battle Angel) seyircinin gönlünü kazanmayı başardı, ancak eleştirmenlerin büyük bir kısmı filme dudak büktü. Bu tereddütlü bakışlar filmin gişe rakamlarına da etki etti. Robert Rodriguez'in 170 milyon dolar yapım bütçesine sahip filmi yapımcıların beklentilerini karşılayamadı.

Alita: Battle Angel aslında çok büyük bir potansiyele ve arkasında James Cameron ve Robert Rodriguez gibi güçlü isimlere sahip bir film. Gunnm adlı mangadan beyaz perdeye uyarlanan film robot bir genç kızın kötülerle savaşmasını ve geçmişini bulmasını anlatıyor. Film, final sahnesinde devam filmine kocaman bir yeşil ışık yaktı. Aslında Alita'nın son hareketi devam filmini parmağıyla işaret etmekle eşdeğer bir hamleydi ama devam filminin gelme ihtimali düşük görünüyor.AlitaSinema dünyasında tuhaf şeyler oluyor:

Tom Cruise ile Keanu Reeves arasındaki tercihi yapay zeka yapacak!


Robert Rodriguez filmi ve arkasındaki ekibi öve öve yere göre sığdıramıyor, ancak Hollywood'da herkesin karakterle kendini rahatlıkla özdeşleştirmesinden ve hayatını bir hikayeye adamasından ziyade rakamlar çok etkili. 170 milyon dolar yapım bütçesine rağmen Alita, dünya çapında sadece 404 milyon dolar gişe yapabildi. Bu rakam aynı maliyetle çok daha fazla kazanabileceğini defalarca kanıtlayan stüdyolar için pek ikna edici değil.

Alita: Savaş Meleği (Alita: Battle Angel)

Alita: Savaş Meleği (Alita: Battle Angel)

Alita, kötülerle iyilerin mücadelesini post apokaliptik bir dünyada anlatıyor. Rosa Salazar'ın iri gözlü robotu başarıyla canlandırdığı filmde Christoph Waltz da ikna edici bir oyunculuk sergilemişti. Alita'dan büyük bir franchise çıkarabileceğini ümit eden Robert Rodriguez'in hevesi şimdilik kursağında kaldı. Daha teknolojik ve daha aksiyonlu bir devam filmi yapılabileceğine dair kulislerde yapımcı arasa da ünlü yönetmenin şimdilik işi zor görünüyor. Kim bilir belki de daha renkli ve muzip bir hikayeyle beyaz perdenin gönlünü almayı başarabilir.

Alita: Savaş Meleği Hakkındaki Haberler

Alita: Savaş Meleği Seyirciyi İkiye Böldü

Alita: Savaş Meleği Filminde Jenerikten Sonra Ekstra Sahne Var mı?

AlitaAlita: Savaş Meleği Film EleştirisiAlitaGAME OF THRONES SİNEMA FİLMİ NE ZAMAN ÇIKACAK?

Arya'nın serüvenleri yeni bir dizi olabilir ancak HBO'nun Game of Thrones için farklı planları var.
 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS