60 Bin Dolar Değerindeki Kayıp Pokemon Kartı İçin Ödül Kondu

Kayıp Pokemon Kartı Hala Bulunamadı.
60 Bin Dolar Değerindeki Kayıp Pokemon Kartı İçin Ödül Kondu

Pokemon kartlarının dünya çapında büyük bir hayran kitlesi mevcut. Gerçek pokemon kartlarını toplayan koleksiyoncuların kendi aralarında kurdukları bir veri tabanı bile var. Geçen sene o kartlardan biri kargoda kayboldu. 50 bin dolarlık sigortası olmasına rağmen satıcı masrafını şirketten tazmin edemiyor. Sebebi ise biraz karışık.

Eğitmen No: 3 çok nadir bulunan pokemon kartlarından biri. 1999 yılında Japonya'da düzenlenen Süper Gizli Müsabaka'da finale kalan üçüncü yarışmacıya verilen kart pokemon hayranları için oldukça zor bulunan ve dolayısıyla çok kıymetli bir obje.

EBay'de Pokemonplace adlı bir kullanıcı 300 adet pokemon kartını satışa sundu. Bunlardan en nadiri ve en kıymetlisi olan Eğitmen No:3 kartını Dubai'deki bir koleksiyoncu 60 bin dolara satın aldı. Kartı USPS ile alıcıya ulaştırmak isteyen satıcının başına gelmeyen kalmadı. Kartı USPS'in sunduğu en pahalı sigorta poliçelerinden biri olan 50 bin dolarlık güvence ile sigortalayarak alıcıya gönderdikten sonra kartın Dubai'de hizmet veren Aramex adlı kargo firmasına ulaştığını kargo takip ekranından gördü ancak Aramex kartın kendilerine ulaştığını inkar ediyor. Sebebi de kargo takip numarası ile gösterilen şeyin USPS'ten gelen ve içinde başka alıcılara ait eşyaların da olduğu büyük bir kargo kutusuna ait olması. Yani kutunun içindeki her nesnenin ayrı ayrı kargo takip numarası olmadığından Pokemonplace iddiasını kanıtlayamıyor.

Pokemon kartıUSPS ise sigorta ücretini ödemiyor, zira teslimatı yapmak üzere tüm süreci taahhüt eden firma Aramex.

Pokemonplace adlı eBay kullanıcısı kartı bulana ya da bulunmasına yardım edene 1000 dolarlık ödül vereceğini açıkladı. Amaçlarının hırsızları cezalandırmak değil, kartı sahiplerine ulaştırmak olduğu söyleyen satıcı pokemon topluluğundan yardım istedi.


POKEMON DÜNYASI İLE İLGİLİ EN POPÜLER HABERLER

 

Nintendo Switch'e İki Yeni Pokémon Oyunu Geliyor

Pokemon Go '800 Milyon' Kez İndirildi

Pokémon Dedektif Pikachu Film Eleştirisi

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS