Twitter CEO'su, "Bitcoin Tek Para Birimi Olacak!"

Twitter CEO'su, "Bitcoin Tek Para Birimi Olacak!"

Twitter CEO'su Jack Dorsey Bitcoin'in dünyanın tek para birimi olacağını savundu. Dün The Times gazetesine verdiği röportajında Dorsey, Bitcoin'in son on yılı içinde İnternet'in tek küresel para birimi olduğunu ifade etti. Silikon Vadisi'nin ünlü iş adamı hali hazırdaki belirsizlikler ve Bitcoin'in para transferlerinde yeterince hızlı ve ucuz olmaması konusundaki problemlerin aşılacağını belirtti.

Bitcoin'in henüz günlük hayattaki uygulamalarının kısıtlı olduğuna da dikkat çeken Jack Dorsey çok yakın zamanda kahve almak için bile Bitcoin kullanılabileceğini de ifade etti. Dorsey'e göre:

"Dünya sonunda tek bir para birimine sahip olacak. İnternet'in tek bir para birimi olacak. Kişisel olarak bunun bitcoin olacağına inanıyorum." 

Bu geçişin muhtemelen 10 yıl içinde gerçekleşeceğini de belirtti. Jack Dorsey, Twitter'ın yanı sıra Square'in de CEO'su. Bitcoinle ilgili açıklamaları çok şaşırtıcı karşılanmadı, çünkü Square Cash uygulamasına gelen en son güncellemelyle kullanıcılar doğrudan bitcoin alıp satabiliyor. Şirket aynı zamanda sanal para birimlerinin faydalarını anlatan görseller de hazırlayarak kullanıcıları ile paylaştı.

Dorsey'in sanal para yatırımcısı olduğu bilinmekle birlikte yatırımının büyüklüğü hakkında hiçbir açıklama yapılmadı.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS