WhatsApp Ücretli mi Olacak?

WhatsApp ücretli mi oluyor?
WhatsApp Ücretli mi Olacak?

Mesajlaşma dünyasının en büyük sosyal medyası WhatsApp ya da yeni adıyla WhatsApp from Facebook ücretli mi oluyor? Dünya çapında 180 ülkede 1,5 milyat aktif kullanıcısı olan WhatsApp sadece teknik hususlar ya da kesintilerle değil ücretli olup olmayacağı konusunda da gündemde.

Ortalama bir WhatsApp kullanıcısı günde 23 defa mesajlarını kontrol ediyor. Aktif kullanıcı portföyünün yüzde 58'i günde birkaç defa WhatsApp'ı açıyor, mesaj okuyor ya da mesaj gönderiyor. Sadece bireysel kullanıcıların değil şirketlerin de rağbet ettiği WhatsApp iş dünyasının en çok kullanılan uygulamaları arasında. Dünya çapında 3 milyon şirket WhatsApp Business App kullanıyor.


WhatsApp ve Instagram'ın Adı Değişiyor.


Facebook'un uzun süredir uygulama içinde hiçbir şekilde reklam gösterilmeyen WhatsApp'tan nasıl para kazandığı merak konusu. Şirket tarafından uygulamada reklam gösterileceğine dair şimdiye kadar bir açıklama yapılmadı ancak özellikle Libra'nın da gelmesiyle birlikte WhatsApp'ın milyarlık kullanıcı kitlesinin ödemelerinden komisyon alma şeklinde bir stratejisinin olacağı tahmin ediliyor.

WhatsApp ücretli mi olacak? Sosyal medyanın gündemini meşgul eden bu sorunun kaynağı Facebook tarafından WhatsApp'tan nasıl para kazandıklarına dair hiçbir açıklama gelmemiş olması. Bununla birlikte ünlü mesajlaşma uygulamasının ücretli olacağına dair de bir açıklama yapılmadı. Dolayısıyla şimdilik ücretli bir WhatsApp versiyonu söz konusu değil.

WhatsApp'tan Diğer Haber Başlıkları

 

WhatsApp Kullanıcıları Tehlike Altında: WhatsApp'ı Hemen Güncelleyin

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır? WhatsApp Web Güvenli mi?

Facebook Messenger, Instagram ve WhatsApp Kullanıcılarını Birbirine Bağlıyor

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS