WhatsApp Mesajlarınızı Face-ID İle Korumanız Mümkün

WhatsApp, mesaj güvenliğini artırmak için yüz tanıma ve parmak izi önlemlerini de getirdi.
WhatsApp Mesajlarınızı Face-ID İle Korumanız Mümkün

WhatsApp uygulamasına bir güvenlik seçeneği daha eklendi. Şimdilik iOS kullanıcıları için kullanıma açılan özelliğe göre iPhone'unuzun modeli uygunsa mesajlarınızı Face-ID ve parmak izi ile koruyabilirsiniz.

WhatsApp 2.19.20 sürümü yüklü olan iPhone kullanıcıları yeni özelliği test edebiliyorlar ancak telefonun Face-ID ve parmak izi okuyucusu olması gerekiyor. Her ne kadar mesajları kişi/sohbet bazında korumak mümkün olmasa da telefonunuz açık olsa dahi WhatsApp'ı açtığınızda yeni güvenlik katmanını geçmeniz gerekiyor. Bu özelliği kullanmak isteyenlerin WhatsApp Ayarlar menüsünden gerekli ayarları yapmaları gerekiyor ancak bildirimler kısmına dikkat etmekte fayda var. Eğer bildirimleriniz açıksa telefonunuzun ekranından mesajların önizlemesini görmek hala mümkün. Face-ID kullanacak kadar hassas olanların bildirimleri de kapatmaları tavsiye ediliyor.

WhatsApp Face-ID veya parmak izi kullanacakların önce bu ekranı aşması gerekiyor.

WhatsApp Face-ID veya parmak izi kullanacakların önce bu ekranı aşması gerekiyor.

Parmak izi ve yüz taraması güvenlik önlemi şimdilik sadece iOS kullanıcıları için açık durumda. Android kullanıcılarının biraz daha beklemesi gerekecek ancak Android versiyonunun da yakında çıkması bekleniyor.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS