WhatsApp Eski iPhonelarda Çalışmayacak

WhatsApp eski iPhonelardan desteğini çekiyor.
WhatsApp Eski iPhonelarda Çalışmayacak

WhatsApp'ın en son sürümü yayınlandı. Şirketin yükleme kriterlerine göre güncel dosyalar iOS 8 işletim sistemine sahip iPhonelara yüklenebilecek. Bu durumda milyonlarca iPhone WhatsApp güncellemesini yükleyemeyecek.

WhatsApp yazılım güncelleme dokümanına göre iPhone 4 ve daha eski modelleri kullanan kişiler güncellemeleri yükleyemeyecek. En son çalışan sürüm aynı zamanda yeni hesap açılmasına da izin vermeyecek.

WhatsApp iOS7 işletim sistemine sahip iPhoneları 2020 Şubat ayına kadar destekleyecek, ancak bu tüm fonksiyonların eksiksiz bir şekilde kullanılabileceği anlamına gelmiyor. Yazılım destek dokümanına göre bazı özellikler herhangi bir uyarı yapmadan WhatsApp tarafından kaldırılabilecek.

WhatsApp'ı en son sürüme yükseltmek isteyen iPhone kullanıcıların App Store'a giderek Güncelleme başlığı altındaki WhatsApp Messenger ikonunun yanında  bulunan Güncelle butonuna tıklayıp, kullanıcı adı ve şifrelerini girmeleri gerekiyor. Güncelleme başlığı altında WhatsApp logosu bulunmuyorsa bu kişinin zaten hali hazırda en güncel versiyonu kullandığını gösteriyor.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS