Turkcell İnternet Hız Testi Sonuçlarına Göre En Hızlı Operatör

İnternet hız testi nasıl yapılır?
Turkcell İnternet Hız Testi Sonuçlarına Göre En Hızlı Operatör

Vatandaşlar için en hızlı internet hizmetini sunan işletmeci önemini koruyor. Mahallesinde ya da sitesinde en hızlı interneti sunan işletmeciyi bulmak için çeşitli İnternet Hız Testi uygulamalarını kullanan kişilerin elde ettiği sonuçlara göre Türkiye’nin en hızlı mobil internet sağlayıcısı Turkcell oldu. Turkcell’i TT Mobile ve Vodafone takip ediyor.

Mobil internet hız testi gün geçtikçe önem kazanıyor. Instagram, Netflix ve Fortnite gibi mobil ortamın yeni eğlence platformları yüksek hızlı İnternet erişimini mecbur kılıyor. Dolayısıyla vatandaşlar da en hızlı operatörden hizmet almak istiyor.

İnternet Hız Testi operatörlerin indirme ve yükleme hızlarını ölçebilmek için sıklıkla kullanılan uygulamalardan biri. Bu uygulamalar işletmecilerin şebekelerinde kurulu bulunan sunuculara belli büyüklükteki paketleri gönderiyor ve yine aynı şekilde paket indiriyor. Bu paketlerin boyutları indirme ve yükleme sürelerine bölünerek Mbit/s cinsinden kişinin hız testi sonuçları hesaplanıyor.

Mobil Hız Testi Sonuçları (2019)

Mobil Hız Testi Sonuçları (2019)

Speedtest’in yayınladığı hız testi raporlarına göre 3 milyon 220 binden fazla kez İnternet Hız Testi yapılmış durumda. Bu sonuçları anonim olarak raporlaştıran Speedtest’in sonuçlarına göre ortalama Turkcell 38 Mbit/s indirme hızıyla bir numara çıktı. Turkcell’i 30.18 ortalama indirme hızıyla Türk Telekom ve 19.13 ortalama indirme hızıyla Vodafone takip ediyor.

İnternet Hız Testi Nasıl Yapılır?

İnternet hız testi yapmak için herhangi bir uygulama indirmeniz gerek yok. İnternet Hız Testi sayfasına girdikten sonra Testi Başlat butonuna tıklamanız yeterli. Sol taraftaki sütunda hizmet aldığınız işletmeci ve teknik parametreler yer alırken, sağ taraftaki sütunda indirme ve yükleme hızları belirecektir. Testin alt kısmında ise test için seçilen sunucu bilgisi yer almaktadır.

Test sonuçlarınızı sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşabilmeniz için test bittikten sonra tam ortada yer alan Paylaş butonuna tıklamanız kafi.
 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS