Tesla Cybertruck Pepsi ve Lego'nun da Hedefi Oldu

Tesla Cybertruck, Legotruck'a karşı!
Tesla Cybertruck Pepsi ve Lego'nun da Hedefi Oldu

Tesla Cybertruck sosyal medyanın en trend konuları arasına girdi. Cybertruck'ın tasarımını cesur bir hamle olarak görenler olduğu gibi çirkin ve demode diyerek yerden yere vuranlar da var ama Tesla'nın gündeme oturmasının asıl sebebi demo sırasında kurşun geçirmez denen camların çelik bir bilye karşısında dağılması oldu. Olayın arkasından Elon Musk'ın "bu da bir şeydir" sözü alay konusu oldu. Lego da bu olay karşısında cevap vermekte gecikmedi.

Elon Musk ve Tesla, kurum ve kişilerin dalga konusu oldu. Cybertruck'ın kurşun geçirmez denen camlarının Tesla'nın baş tasarımcısı Franz von Holzhausen'in attığı metal bilye karşısında kırılması oldukça keyifli anlar yaşattı. Elon Musk sunumun gerisini kırık camların önünde yapmak zorunda kaldı. Sosyal medya ise bu olayı trend konular arasına taşımakta gecikmedi.

Lego Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Kamyonun geleceği burada: Kırılmaya karşı garantili" diyerek legolardan yaptığı bir pickup tasarımını paylaştı.

Öte yandan Elon Musk 250 bin kişinin 100 dolarlık depozitoyu ödeyerek Cybertruck siparişi verdiğini açıkladı.

Pepsi de Twitter hesabından Tesla ile dalga geçti. Demo günü sözleriyle bir Pepsi kutusuna atılan kağıttan bilyeleri gösterdi.

Dubai Polisi de "2020 Dubai Polisi" sözleriyle birlikte Cybertruck'ın üstüne kendi logolarını koyduğu bir görseli paylaştı. 

Tesla Cybertruck'ın üç farklı modeli var ve bunların fiyatları da 39 bin 900, 49 bin 900 ve 69 bin 900 olarak açıklandı. Cybertruck pickupların üretimine 2021'de başlanacak.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS