Sosyal Medya Platformlarının Kullanıcı Sayıları

Facebook sosyal medya dünyasının hakimi konumunda.
Sosyal Medya Platformlarının Kullanıcı Sayıları

Facebook, Twitter ve Snapchat gibi sosyal medyayı hakimiyeti altına alan platformların güncel kullanıcı sayıları şaşırttı. Facebook ve diğer Facebook şirketlerinden olan WhatsApp ve Instagram'dan oluşan grubun dünya genelindeki kullanıcı sayısı toplamda 4,7 milyardan fazla.

Facebook 2.2 milyar kullanıcı sayısıyla dünyanın en büyük sosyal medya platformu. Instagram ve WhatsApp'ı da bünyesine dahil eden Mark Zuckerberg'in şirketleri açık ara en fazla sayıda kişiye ulaşabilen platformlar oldu.

Facebook'u Google'ın video sitesi Youtube takip ediyor. Youtube'un dünya genelindeki kullanıcı sayısı toplam 1.9 milyar. Onu 1.5 milyar kişiyle WhatsApp takip ediyor. Listenin dördüncü sırasında ise Instagram yer alıyor. Instagram da Facebook'un şemsiyesi altında faaliyet gösteriyor.

Bunların dışında etki gücü yüksek ve sahadan canlı yayın servisleri de sunmaya başlayan Twitter'ın 335 milyon kullanıcı sayısı bulunurken, profesyonel sosyal medya olarak bilinen LinkedIn'in 303 milyondan fazla kullanıcı sayısı var. Listenin son sırasında ise SnapChat yer alıyor. Belli bir süre sonra kendi kendine silinen mesajlarla işe başlayıp daha sonra keyifli filtrelerle platformunu geliştiren SnapChat aynı zamanda Stories fikrini bulan ve ilk uygulamaya geçiren sosyal medya platformu.

Google Plus Sosyal Medya İşinde Zayıf Kaldı

Google'un sosyal medya uygulaması Google+ ise 111 milyon kişilik kullanıcı veri tabanıyla epey geri sıralarda yer alıyor. Bu kullanıcılardan sadece 6.7 milyonu elliden fazla paylaşım yapmış durumda. Bir ay içinde elliden fazla paylaşım yapan Google Plus kullanıcı sayısı ise sadece 3.5 milyon.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS