Siber Güvenlik ve Hacker Görsel Tasarım Yarışması Başladı

Siber güvenlik tasarımcıların gündemine girdi.
Siber Güvenlik ve Hacker Görsel Tasarım Yarışması Başladı

Siber güvenlik ve hacker denince akla bilgisayar ekranına bakan ya da elleri klavyenin üstünde kapüşonlu ve gölgeli bir yüz gelir. Bir tasarım firması oldukça zor bir konsept olan siber güvenlik için görsel tasarım yarışması açtı. Yarışmanın amacı çok basit: Siber güvenliği daha iyi ifade eden ve her türlü sunumda kullanılmaya müsait yeni görseller tasarlamak. Kazanan beş kişiye 7 bin dolar ödül verilecek.

OpenIDOE siber güvenlik ve hacker denince akla gelen yüzü maskeli adam imajından sıkılmış olmalı ki bu görsellerin daha bilgilendirici, göze hitap eden ve net olması için yarışma başlattı. Veri sızdırma, hackleme, siber regülasyonlar, hükümet politikaları gibi oldukça geniş bir yelpazede ayağı olan siber güvenlik aslında zor bir konsept. OpenIDEO özel bir organizasyonla birlikte açtığı tasarım yarışmasında dereceye giren beş kişiye 7 bin dolar ödül verecek.


Sıcak Haber Başlığı: Game of Thrones Hackerların Hedefi Oldu


Siber güvenlik ve hacker görsel tasarım yarışmasına katılmak isteyenler 16 Ağustos’a kadar fikirlerini yarışmanın resmi internet sitesine yükleyebilecek. İncelemeye alınan fikirler arasından kazanan aday listesi belirlenecek ve bu liste 4 Eylül’de açıklanacak. Bu listeye giren herkese 500 dolar ödül ve tasarımlarının nihai halini vermeleri için süre verilecek. 24 Ekim’de de 7 bin dolarlık ödülün sahipleri belli olacak.

Hacker denince akla bu geliyor.

Hacker denince akla bu geliyor.

Siber güvenlik görselleri sunumlarda, haberlerde ve resmi raporlarda herkes tarafından ücretsiz olarak kullanılabilecek. Yarışmacılar görselleri için telif hakkı isteyemeyecek. Bu sayede siber güvenlik denince akla gelen tekinsiz klavyeli adam imajından bir nebze olsun kurtulmak amaçlanıyor.


SİBER GÜVENLİK DÜNYASINDAN DİĞER BAŞLIKLAR

 

siber güvenlik

"Siber güvenlik" tasarımcıların gündemine girdi.

Yazılım Casusluğuna Karşı Laboratuvar Kuruluyor!

Sahte WhatsApp 1 Milyon Kez İndirildi!

Enerji Sektöründe Siber Güvenlik Tehdidi
 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS